Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6

Płyty z muzyką tego wykonawcy

52 Dębiec

 - Biografia

Nazwa zespołu: 52 Dębiec, Pięć Dwa Dębiec52 Dębiec - Trip
Pochodzenie: Poznań, Polska
Rok założenia: 1999
Gatunek: hiphop
Wytwórnia: UMC Records
Sprawdź w empik.com: 52 Dębiec

Formacja 52 Dębiec, której nazwa czasami jest zapisywana także jako Pięć Dwa Dębiec, to poznańska grupa hiphopowa, która swoje początki ma w 1999 roku. To właśnie wtedy spotykają się dwaj raperzy – Przemysław Hans Frencl oraz Paweł Deep Paczkowski. Współpraca rozwija się bardzo prężnie, co skutkuje wydanym już po roku debiutanckim albumem „Najwyższa instancja”. Ten, produkowany własnym sumptem, jest bardzo pozytywnie odebrany przez wielkopolskie środowisku hiphopowe, a artyści stają się znani na znacznie szerszą skalę.

Mimo nieźle rozpoczętej kariery, duet opuszcza Deep, a Pięć Dwa zawiesza swoją działalność na pewien okres. Rok później wytwórnia płytowa UMC Records wydaje krążek „P-Ń VI” i chodź w nagraniach udziału nie bierze już Paczkowski, to album sygnowany jest nazwą składu. Deep skupia się wtedy na swoim solowym debiucie i w 2004 roku wypuszcza nagraną w domowych warunkach płytę „We mnie”.

Początek roku 2006 wiąże się z objęciem przez Frencla stanowiska dyrektora artystycznego w UMC Records. Wydaje wtedy krążek Deepa i Bobika, który na półkach pojawia się jako „Refleksje”. Raper jednak już po roku rezygnuje z pozycji i skupia się na dalszej karierze muzycznej. Już w połowie 2007 roku duet znów nawiązuje współpracę, która owocuje nowym albumem. Wydana rok później płyta „Hans Deep” odnosi spory sukces i jest dobrze przyjęta przez fanów. Do sprzedaży trafia wtedy 520 specjalnych, ręcznie numerowanych kolekcjonerskich egzemplarzy wydawnictwa. Kopia z numerem 52. zostaje wystawiona na aukcję charytatywną, a dochód ze sprzedaży reszty ma być przeznaczony na realizację i promocję kolejnego krążka.

Pięć Dwa Dębiec pracuje nad nowym materiałem, który na rynku planowo ma się pojawić w maju 2009 roku. Sytuacja komplikuje się, gdy podczas włamania do studia nagraniowego raperów ginie sprzęt i świeża produkcja zapisana tylko na jednej kopii. Płyta opóźnia się, jednak artyści już jesienią wypuszczają na rynek obiecany krążek zatytułowany „T.R.I.P.”. Album jest zupełnie nową produkcją formacji Pięć Dwa. Muzycy odchodzą od prostych brzmień opartych na klasyce lat 90-tych i decydują się na eksperymenty dźwiękowe. Na płycie nadal można odnaleźć przemyślane teksty, do których Dębiec przyzwyczaja już swoich fanów, jednak aranżacje i bity opierają się na znacznie odmiennych brzmieniach. To odważny krok w stronę trip-hopu, który zahacza o elektronikę, muzykę filmową, jazz, swing i chillout. Nad całością czuwa Deep, a raperzy zapraszają do współpracy między innymi Radka Łabusia, dzięki czemu na materiale da się usłyszeć partie instrumentów nagrywane na żywo, a także żeńskie i męskie wokale.