Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Płyty z muzyką tego wykonawcy

Boys

 - Biografia

Nazwa zespołu: Boys
Pochodzenie: Prostki, Polska
Rok założenia: 1991
Gatunek: disco polo
Wytwórnia:  Blue Star, Green Star, Media Way

Ikona polskiej sceny disco polo i kilka platynowych płyt na koncie zdobytych po skromnych początkach w jednym z klubów w małej miejscowości Zimna. To właśnie Boys – polska grupa muzyczna istniejąca od 1991 roku. Z jej początkiem związane są Prostki niedaleko Ełku. To właśnie tam kilku młodych chłopaków postanawia założyć zespół i rozpocząć swoją karierę w gatunku disco. Pierwszy skład tworzy lider Marcin Miller, a także Robert Sasinowski z gitarą, Bogdan Kukier na basie i Krzysztof Cieciuch przy perkusji. Pierwsze występy grupy wiążą się z lokalnymi zabawami i festynami, między innymi we wspomnianym już klubie w Zimnej, czyli El Dorado. To właśnie o tej miejscowości muzycy wspominają w refrenie „A ja sobie się bawię, w Zimnej na zabawie (…)”.

Prawdziwą siłą napędową ich kariery jest pierwsza kaseta wydana pod tytułem „Dziewczyna z marzeń”. Nagrana w domowych warunkach we współpracy z Blue Star, staje się wydawnictwem, które powoduje, że zespół jest rozpoznawalny znacznie szerzej niż dotychczas. To właśnie tutaj znaleźć można jeden z najpopularniejszych kawałków Boys – „Wolność“, który bardzo szybko staje się ogólnopolskim hitem. Kolejne lata przynoszą grupie nowe sukcesy – kasety „Usłysz wołanie“, „Wspólne inicjały“ czy „Miłość jak wiatr“ pozwalają im wspiąć się na pierwsze miejsca polskich list przebojów tego gatunku.

Pięć lat później, bo w 1995 roku, na rynku pojawia się pierwsza studyjna płyta muzyków. „Łobuz i drań“, która zawiera „Wolność“, „Łobuz“ czy „To nie USA“ pozwala piosenkarzom uzyskać pozycję ikony disco polo. Już w kolejnym roku, dzięki ciężkiej pracy, zespół spotyka się z ogromnym uznaniem i wydana pod patronatem białostockiego Green Star – Cezary Kulesza otrzymuje Victorię’96. Stauetka motywuje muzyków do działania, a efektem tego jest przyznana w tym samym roku nagroda podczas opolskiego festiwalu TVP.

Dwa lata później z grupy odchodzi Krzysztof Cieciuch, a sam zespół przyjmuje do swojego składu czterech tancerzy. Boys kierują się teraz w stronę dance i za ciosem wypuszczają kolejny materiał nagraniowy pod tytułem „O.K.“. To właśnie ten krążek promuje „Jesteś szalona“ – chyba najbardziej znany singiel polskiego boysbandu. Nietuzinkowe układy taneczne i kilka teledysków emitowanych przez polskie stacje telewizyjne owocuje pierwszymi miejscami na listach przebojów muzyki disco polo. Muzycy umacniają tylko swoją pozycję lidera na rynku i odważnie wkraczają na arenę polskiego show-bussinesu. Charyzmatyczny wykonawca Marcin Miller wraz z kolegami z zespołu wyruszają w wiele tras koncertowych, które często wykraczają poza granice kraju – chętnie odwiedzają Hiszpanię, Grecję, Wielką Brytanię, Niemcy, Belgię czy Austrię, ale pojawiają się także na scenach w Stanach Zjednoczonych.

Rok 1998 przynosi grupie Boys aż trzy krążki – „Best Boys 1“, „Best Boys 2“, a także „Tak czy nie?“. Muzycy jednak nie próżnują i prawie co roku na rynek wypuszczane jest ich kolejne wydawnictwo – odpowiednio do 2008 roku są to: „Boys Mix“, „Zadowoleni?!“, „Zakochany facet“, „Extra!“, „Biba“, „Przebojowa kolekcja“, „Jumpreza“, „Wieczni łowcy“, „Na lajcie“ – ta doczekuje się swojej reedycji „Remix na lajcie“. W 2008 boysband wydaje potrójne wydawnictwo – „The Best of Boys cz.1“, „The Best of Boys cz.2“ i „The Best of Boys cz.3“, które staje się kompilacją ich największych hitów, które od dawna królują na pierwszym miejscu muzyki tego gatunku.

Rok później na rynek trafia kolejne podsumowanie zespołu. „Boys – Wielka kolekcja“ staje się dokładnym przeglądem przez całą twórczość tej grupy i jest najlepszym dowodem na to, że artyści zasłużenie zdobyli taką sławę i poklask ogromnej publiczności. W kolejnych latach zespół wypuszcza także „Dicho“, „Rock Boys“, „XXX“ oraz „Lody“. W swojej karierze scenicznej Boys zdobywa łącznie aż 17 nagród, a w swoim dorobku płytowym posiada już dwie złoty i pięć platynowych krążków.