Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3

Płyty wykonawcy

DDK RPK

 - Biografia

Imię i nazwisko: Łukasz DudzińskiDDK -RPK - Raprodukcja Prawdy Dotyk
Pseudonim: Dudek, DDK
Data urodzenia: 27 maja 1986
Zawód: raper
Gatunek: hiphop, rap uliczny
Wytwórnia: Ciemna Strefa, Fonografika
Sprawdź w empik.com:  DDK RPK

Za pseudonimem DDK RPK, albo raczej Dudek RPK, kryje się Łukasz Dudziński. Muzyk rodzi się 27 maja 1986 roku i już jako nastolatek zaczyna mocno interesować się kulturą hiphopu. W 2006 roku debiutuje na krążku „Razem ponad kilo”, który realizuje wraz z formacją o tej samej nazwie. Album ukazuje się nieoficjalnie i własnym sumptem rozprowadzany wśród znajomych ostatecznie trafia do sieci. Dudziński nie zamyka się jednak tylko na nagrywanie z Razem Ponad Kilo, od którego bierze się skrót RPK, ale nawiązuje współpracę przy realizacji innych projektów. Pojawia się między innymi w Projekcie Zemsty i Ciemnej Strefie, której nazwa bierze się od wytwórni, z którą raper jest związany.

Pierwszym oficjalnym albumem muzyka jest nagrany wraz z Razem Ponad Kilo krążek pod tytułem „Samo życie”. Wydany przez Ciemną Stronę pojawia się na rynku w 2008 roku, jednak już rok później na półki trafia solowy materiał artysty „Raprodukcja: Prawdy dotyk”. Płyta jest entuzjastycznie przyjęta przez środowisko zainteresowane nurtem ulicznego rapu, a DDK RPK staje się coraz bardziej popularnym raperem. Za produkcję tego wydawnictwa odpowiadają między innymi NWS, Szczur, Jarus, Siwers, Kriso, Małach czy WueRBe, a w nagraniach gościnny udział biorą tacy muzycy jak JWP, Dixon37, NON Koneksja, Buczer oraz Hemp Gru.

Zimą kolejnego roku Łukasz Dudziński wydaje nowy materiał nagraniowy, który nosi tytuł „Słowo Dla Ludzi cz.1”. To właśnie ten krążek jest początkiem trylogii „Słów Dla Ludzi”. Rapera wspomagają w tym przypadku między innymi Peja, Kali i Bosski Roman, a sam projekt promowany jest czterema singlami „Wojna”, „Wjazd”, „Nieodbite od kalki” i „Od zawsze na zawsze”. Do tych utworów wyreżyserowane zostają również klipy.

Rok później, bo już zimą 2011, Dudziński wypuszcza trzeci solowy album studyjny, który staje się jednocześnie drugą częścią trylogii „Słów”. Na rynku pojawia się wtedy „Słowo Dla Ludzi cz.2: codzienność”, za której nakład odpowiedzialna jest znów Ciemna Strefa. Kompozycja promowana jest singlami „Codzienność”, w którym gościnnie występują TPS i Martin JPS oraz „Wciąż o tym samym”. Obydwa doczekują się swoich klipów, podobnie jak kawałek „Witamy”. Za wszystkie produkcje filmowe w przypadku tego krążka odpowiedzialna jest grupa filmowa 9mm. Rok 2012 to czas, w którym raper poświęca się nowym projektom muzycznym. Występuje na kompilacji „Drużyna mistrzów”, którą Fonografika wypuszcza wiosną tego roku, a w między czasie pracuje nad świeżym materiałem przeznaczonym na nową płytę.