Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5

Happysad

 - Biografia

Happysad - NieprzygodaNazwa: Happysad
Pochodzenie: Skarżysko-Kamienna, Polska
Rok założenia: 2002
Gatunek: rock alternatywny
Wytwórnia: Mystic Production, S.P. Records
Sprawdź w empik.com: Happysad

Grupa happysad zostaje założona w Skarżysku-Kamiennej w 2002 roku, przez grupę przyjaciół, którzy mają już na koncie wspólne występy na scenie. Początkowo, bo od 1995 roku, grają jako HCKF, czyli Hard Core’owe Kółko Filozoficzne, a w 1997 roku zmieniają swoją nazwę na Happy Sad Generation. Dopiero w 2002 roku powstaje, pisana małą literą, nazwa happysad, a muzykom udaje się wydać materiał demo, który w przyszłości znajdzie się na pierwszym, pełnym albumie. Nie trzeba czekać na niego długo, bo w lipcu 2004 roku, na rynku pojawia się krążek „Wszystko jedno“, który wydaje S.P. Records. Singiel „Zanim pójdę“, promujący to wydawnictwo, utrzymuje się przez 33 tygodnie na Liście Przebojów Trzeciego Radia, a w kwietniu 2007 roku magazyn „Teraz Rock“ uznaje tę płytę za jedną z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

W październiku 2005 roku ukazuje się kolejny album happysad. Na rynek trafia „Podróże z i pod prąd“, który świetnie przyjmuje publiczność i krytyka muzyczna. Magazyn „Teraz Rock“ znów docenia kapelę i ich krążek zostaje ogłoszony jednym z najlepszych polskich albumów rockowych 2005. 1 września 2007 roku, happysad organizuje festiwal SKARfest, podczas którego artyści promują swój kolejny krążek pod tytułem „Nieprzygoda“. Przy nagraniach, gościnny udział biorą między innymi Janusz Zdunek i Marcin Świderski. Już dwa tygodnie po premierze, płyta zyskuje status najlepiej sprzedającego się polskiego albumu, a podczas „Nieprzygoda Tour 2007“, artyści występują w ponad 40 miastach w kraju. W 2008 roku, grupa podpisuje kontrakt z wytwórnią Mystic Production i wydaje pierwsze, koncertowe DVD. „Na żywo w STUDIO“ zyskuje status złotej płyty już w dniu premiery, czyli 24 listopada 2008 roku. Czytelnicy magazynu „Teraz Rock“ uznają to wydawnictwo za najlepszy polski album tego typu. 16 lutego 2009 roku ukazuje się także dwupłytowa wersja audio tej produkcji. Jesienią tego samego roku, happysad wydaje kolejną płytę pod tytułem „Mów mi dobrze“, na której znajduje się 12 nowych kawałków. Nagrania tego krążka dokonywane są w studiach Polskiego Radia, a producentem muzycznym albumu staje się Leszek Kamiński. Rok później, album zyskuje status złotej płyty. W 2010 roku grupa odbywa koncertową trasę „Skazani na busa Tour“, podczas której promowane są utwory ze wszystkich wydawnictw happysad.

Rok później, kapela występuje na scenie w Jarocinie, gdzie gra swoj jubileuszowy koncert. Podczas tego wydarzenia, obok artystów pojawiają się specjalnie zaproszeni goście – Karol Strzemieczny, Czesław Mozil, Piotr Gutek Gutkowski i Krzysztof Grabaż Grabowski. 7 października 2011 roku, na rynku pojawia się dwupłytowy album pod tytułem „Zadyszka“, który składa się z coverów wykonywanych przez zaproszonych na jubileuszowy koncert gości, a także z zapisu występu w Jarocinie. Niedługo potem happysad rozpoczyna trasę „Zadyszka Tour“, podczas której grupa prezentuje na scenie wszystkie kawałki powstałe od początku istnienia zespołu. Muzycy wydają także reedycję pierwszego albumu EP, na okładce, której pojawia się informacja o tym, iż jest to kopia dema zespołu, które jest początkiem historii kariery grupy.

Muzyka wykonywana przez happysad jest określana jako specyficzna mieszanka gitarowego rocka alternatywnego, chodź sami muzycy wolą określenie „rock regresywny“ odcinając się tym samym od pojęcia „punk rocka“. Prosta, lekka twórczość jest oryginalnym autorskim brzmieniem artystów, dzięki której stają się rozpoznawalni. Każdy kolejny album staje się wydawnictwem dojrzalszym, a grupa porusza w prosty sposób, bardzo poważne kwestie.