Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3

Kamil Bednarek

 - Biografia

Imię i nazwisko: Kamil BednarekStar Guard Muffin - zespół Kamila Bednarka
Pseudonim: MaccaBraa
Data i miejsce urodzenia: 10 maja 1991, Brzeg, Polska
Zawód: wokalista, autor tekstów, muzyk
Gatunek: reggae
Działalność: 2008
Wytwórnia: Lou & Rocked Boys
Sprawdź w empik.com: Kamil Bednarek

Kamil Bednarek rodzi się wiosną 1991 roku. Muzyką interesuje się już od najmłodszych lat, co dzieje się prawdopodobnie za sprawą bardzo umuzykalnionej rodziny, w której przyszło mu się wychowywać. Zanim jednak ostatecznie skupia się na reggae, bardzo mocno inspiruje go muzyka hiphopowa, a także pop i jazz. Szerokie zainteresowania powodują, że już w 2008 roku powołuje do istnienia zespół StarGuardMuffin.

Nieznacznie później grupa debiutuje już na dużej scenie, gdzie występuje jako support przed koncertem East West Rockers. Potrzeba tylko dwóch lat działalności, aby formacja zdobyła ogromną liczbę nagród i wyróżnień. W tym czasie muzykom udaje się zdobyć między innymi 1. miejsce na Rock Reggae Festival w Brzeszczach, Grand Prix Festiwalu FAMA w Świnoujściu czy nagrodę specjalną festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Po licznych sukcesach muzycy ze StarGuradMuffin decydują się na wydanie pierwszej płyty i w ten sposób na rynku pojawia się minialbum „Ziemia Obiecana” wydany własnym nakładem.
    
W 2010 roku Kamil Bednarek bierze udział w trzeciej edycji programu „Mam Talent!” emitowanego przez stację TVN. Wtedy to prezentuje kawałek „I” Kurta Nilsena, dzięki której przechodzi do kolejnego etapu. Tam śpiewa już „Tears In Heaven” Erica Claptona i głosami zafascynowanych młodym wokalistą widzów awansuje do finału. Wykonując „Is This Lobe” Boba Marley’a zajmuje ostatecznie 2. miejsce i zyskuje ogromną rzeszę fanów.

Dzięki sporej sławie, której przysporzył mu udział w programie „Mam Talent!”, wraz z zespołem wydaje krążek „Szanuj”. Płyta już miesiąc po premierze oblewa się złotem, a nieznacznie później zdobywa status dwukrotnej platyny. Łączna sprzedaż wydawnictwa przekracza 75 tysięcy egzemplarzy, co gwarantuje jej 1. miejsce wśród polskich płyt z muzyką reggae, które pojawiły się na rynku w całej historii tego gatunku w kraju.

Rok później StarGuradMuffin wyrusza w podróż na Jamajkę. Spełnienie marzeń artystów owocuje nagraniem kolejnego minialbumu, który rejestrowany jest w studio samego Boba Marley’a – Tuff Gong w Kingston. W ten sposób na półki trafia „Jamaican Trip” – krążek z sześcioma utworami, dwoma teledyskami oraz filmem opowiadającym o podróży.

Tego samego roku zespół koncertuje także w Polsce. Kamil Bednarek pojawia się na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonuje piosenkę „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty. Z początkiem 2012 roku muzyk pojawia się w „Bitwie na głosy” – muzycznym programie emitowanym przez TVP 2, gdzie do zwycięstwa prowadzi szesnastoosobową grupę wokalistów z Brzegu. Wygrana zostaje przeznaczona na rzecz Fundacji Rozwój, która wspiera młode talenty. Wtedy też Bednarek znów staje na opolskiej scenie, tym razem jednak występuje z piosenką „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” Skaldów. W między czasie zmienia się skład zespołu, a sam artysta decyduje się na rozwijanie kariery solowej, w czym wspierają go koledzy ze StarGuradMuffin.