Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4

Płyty z muzyką tego wykonawcy

Karramba

 - Biografia

Imię i nazwisko: Marcin KitlińskiKaRRamba - 11
Pseudonim: Karramba, KaRRamBa
Data i miejsce urodzenia: 23 września 1973, Kraków, Polska
Zawód: muzyk, raper, producent muzyczny
Gatunek: hiphop, pop, dance
Wytwórnia: Gamma, Star Maker, Pomaton EMI, Odeon Music Polska, Bellisima Studio, Fonografika, Magic Records
Sprawdź w empik.com: KaRRamba

Karramba, a właściwie Marcin Kitliński rodzi się jesienią 1973 roku w Krakowie. Jego kariera rozpoczyna się jednak dopiero w 1992 roku kiedy to wraz z Pawłem „Goolary” Góralczykiem powołuje do istnienia zespół Brooklyn. Już rok później na rynek trafia pierwszy album grupy „Cham się topi...”. W 1994 roku wraz z formacją The Young Gang muzycy rejestrują kolejny krążek pod tytułem „Banda osiedlowa”. Obydwa wydawnictwa ukazują się na półkach nakładem Gammy. Tego samego roku Karrambie udaje się nawiązać współpracę z muzykami z Acid Drinkers, u których gościnnie pojawia się na płycie „Infernal Connection”. U kresu 1994 roku Brooklyn rozpada się, a Kitliński zauważony przez Star Maker rozpoczyna swoją działalność solową.

Debiut rapera przypada na rok 1996, kiedy to udaje mu się wypuścić „Boom! Bang!”. Spora popularność jaką cieszy się kultura hiphopu w Polsce powoduje, że Karramba zdobywa coraz szersze uznanie w środowisku i przyciąga nowe rzesze fanów. Solowy krążek sprzedaje się w nakładzie przekraczającym 40 tysięcy egzemplarzy, a sam muzyk podejmuje współpracę z grupą Project’96, z którą nagrywa materiał do albumu „Klimaty”. W tym samym czasie Karramba podejmuje się roli prezentera w programie „Dance World” emitowanym na Polsacie w latach 1996-1998.

Rok 1997 przynosi nowy materiał muzyka, który na półkach pojawia się pod tytułem „KaRRamBa...oszalał!!?”. Wydawnictwo promowane przez singiel „Baltazar drugi/I Wanna Die” szybko goni kolejna płyta rapera. Tym razem jest to „Los Vatos Locos”, która doczekuje się kontynuacji wydanej rok później w postaci „Los Vatos Locos II – Hard Mixxx”.

W roku 1999 muzyk wydaje kolejny krążek pod tytułem „Dr Spikee”, który pojawia się nakładem Pomaton EMI. Chwilę po premierze wydawnictwo uzyskuje nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku – Rap/Hip-hop. Karramba w tym czasie prowadzi autorskie audycje „Klinika Dr Spikee” i „Techno Party” emitowane na falach krakowskiego radia Blue FM. Również w 1999 roku na półki trafiają kompilacje artysty, które ukazują się jednak w odwrotnej kolejności.

Najpierw światło dzienne ogląda „Gold Collection Vol. II”, a zaraz za nią pojawia się „Gold Collection Vol. I”. Rok 2001 przynosi wypuszczony nakładem Odeon Music Polska album „Vatos Locos Klan”. Kiedy nagrania docierają na wysokie miejsca notowania OLiS, Karramba wydaje już „Debeztoff 1993 – 2003”. Rok później ukazuje się album „Milion Peelenuff”, a w 2005 na rynek trafia „Rock Vatos Locos”. Pięć lat później, nakładem Fonografiki, wydany zostaje krążek „11”, po którym Karramba decyduje się na rozwój kariery w formacji PeWeX.
`