Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kelly Clarkson

 - Biografia

Kelly Clarkson - All i ever wantedImię i nazwisko: Kelly Brianne Clarkson
Pseudonim: Kellbell
Data i miejsce urodzenia: 24 kwietnia 1982, Fort Worth, Teksas, Stany Zjednoczone
Zawód: wokalistka, autorka tekstów
Gatunek: pop, rock
Instrument: pianino, wiolonczela, gitara
Wytwórnia: Sony BMG
Sprawdź w empik.com: Kelly Clarkson

Kelly Clarkson rodzi się 24 kwietnia 1982 roku w Fort Worth w stanie Teksas. Gdy kończy sześć lat, jej rodzice rozwodza się, a przyszła piosenkarka zostaje pod opieką matki. Uczęszcza do Burleson Middle School, a potem podejmuje naukę w Burleson High School. Wtedy też chce zostać biologiem, jednak jeden z nauczycieli, słysząc jej śpiew, proponuje wzięcie udziału w castingu do szkolnego chóru. Clarkson rozpoczyna wtedy swoją przygodę z muzyką i jeszcze podczas edukacji bierze udział w różnych musicalach ("Annie Get Your Gun", "Seven Brides For Seven Brothers", "Brigadoon"). Zaraz po ukończeniu szkoły, wokalistka nagrywa swoje pierwsze demu, które rozsyła do kilku wytwórni. Mimo propozycji zwrotnych, artystka decyduje się na przeprowadzkę do Hollywood, gdzie nawiązuje współpracę z Gerrym Goffinem. Wtedy też udaje jej się wystąpić w kilku serialach telewizyjnych (m.in. "Sabrina nastoletnia czarownica" i "Cudowne lata 70."). Niedługo potem jednak jest zmuszona do zawieszenia swojej kariery. Wynajmowane mieszkanie Clarkson ulega pochłania pożar, a sama wokalistka wraca do Teksasu, gdzie podejmuje pracę jako kelnerka, aptekarka i telemarketer.

W 2002 roku, Kelly Clarkson, po namowach przyjaciół, bierze udział muzycznym programie "American Idol". Wokalistka łatwo deklasuje 10 tysięcy uczestników i dociera do ścisłej trzydziestki, która pojawia się podczas finałowych rozgrywek. Artystka wykonuje wtedy między innymi "Respect" i "(You Make Me Feel Like) A Natural Woman" Arethy Franklin, "Without You" Badfinger oraz "I Surrender" Céline Dion. W finale zajmuje pierwsze miejsce, wygrywając program przy ponad 50% poparcia publiczności i ma możliwość wykonania "A Moment Like This" – kawałka napisanego specjalnie dla zwycięzcy. Nieznacznie później utwór zostaje wypuszczony w postaci singla, do którego kręcony jest teledysk, a sam pobija rekord przesuwając się z pozycji 52. na 1. na liście Billboardu. W środowisku pojawiają się plotki, że Clarkson nie powinna zostać zwycięzcą "Idola", ponieważ podpisała wcześniej kontrakt z wytwórnią fonograficzną, jednak okazuje się, że dotyczył on tylko przyjęcia jej dema. Piosenkarka pojawia się wtedy także w filmie "From Justin To Kelly", który choć bardzo dochodowy, nie zebrał dobrych opinii krytyki.

15 stycznia 2003 roku na rynek trafia debiutancki album wokalistki. "Thankful" zdobywa uznanie publiczności i odrazu trafia na listę Billboardu. Wydawnictwo sprzedaje się w ogromnym nakładzie, bo sprzedaż przekracza aż dwa miliony kopii, dzięki czemu krążek pokrywa się podwójną platyną. Krążek promują "A Moment Like This", "Miss Independent", "Low" i "The Trouble With Love Is", a ten drugi przynosi wokalistce nagrodę Grammy w kategorii Najlepsza Kobieca Piosenka Popowa. W grudniu tego samego, Clarkson bierze udział w światowej edycji "Idola", w którym zajmuje 2. miejsce. 30 listopada 2004 roku na półki trafia kolejny album wokalistki – "Breakaway", który także trafia na wysokie miejsce Billboardu, a sprzedając się w nakładzie prawie sześciu milionów kopii, bardzo szybko pokrywa się platyną. Dzięki promującemu ten krążek singlowi "Since U Been Gone", piosenkarka otrzymuje nagrodę Grammy w kategorii Najlepsza Żeńska Piosenka Popowa, a krążek przynosi jej stauetkę w kategorii Najlepszy Żeńskia Album Pop. "Since U Been Gone" nagrany jest z udziałem Avril Lavigne, a kolejne single, czyli "Behind These Hazel Eyes" i "Walk Away" są dowodem na dojrzałość twórczą artystki. Clarkson odchodzi od typowo popowych brzmień i pozwala sobie na więcej rockowych klimatów.

Aby promować swoje najnowsze wydawnictwo, piosenkarka pojawia się w programach telewizyjnych takich jak "Saturday Night Live", "The Oprah Winfrey Show" i "The View", a także rusza w trasę koncertową po Europie, podczas której rozpoczyna komponowanie nowego materiału. 2006 rok to nagrywanie nowej płyty wokalistki. Clarkson podejmuje współpracę z Mike‘em Wattem, który ze swoja gitarą pojawia się aż w 6 kawałkach. Krążek trafia na rynek 26 czerwca 2007 roku i nosi tytuł "My December". Promują go single "Never Again", a także "Sober". W tym czasie także, artystka pojawia się w szóstej edycji "Idola", gdzie podczas finału wystepuje na scenie z gitarzystą Aerosmith – Joe’em Perrym. Dzięki dużej popularności i imponującej ilości sprzedanych egzemplarzy płyt, Kelly Clarkson staje się najpopularniejszym zwycięzcą programu "Idol".