Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg albumów
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Massive Attack - 100th Window
 • Data premiery: 2003-02-11
 • Dystrybutor: EMI Music Poland
 • Data nagrania: 2003
 • Liczba płyt: 1
Opis

Massive Attack od początku swojego istnienia uchodzą za muzycznych prekursorów, którzy z każdą płytą przesuwają kolejne granice. Jest to jeden z najbardziej inspirujących i wpływowych zespołów brytyjskich. Ich 3 płyty studyjne odniosły ogromny sukces komercyjny i spotkały się z wielkim uznaniem krytyki. Ich dorobek muzyczny wytyczył kierunek rozwoju dla brzmienia, które odznaczyło swoje piętno na całym pokoleniu artystów pop i dance.

Czwarta płyta zespołu, "100th Window", to kolejny wielki krok naprzód. Jej autorem i producentem jest Robert Del Naja i Neil Davidge. To gigantyczny skok w ciepłą elektronikę, psychodeliczne klimaty i głębokie dub reggae w starym stylu. Robert Del Naja wyjaśnia: "Chcieliśmy, aby ta płyta była znacznie cieplejsza od "Mezzanine", ale nie chcieliśmy łagodzić brzmienia. Chcieliśmy utrzymać tamto napięcie i intrygę bez popadania w ponuractwo." Jeden z członków Massive Attack, Grant "Daddy Gee" Marshall nie wszedł do studia. "Grant wziął sobie krótki urlop, bo urodziło mu się dziecko i on sam zaczyna nowe życie" - mówi 3D. "Znowu poczuje bluesa, kiedy ruszy z nami w trasę. On na pewno wróci."

Podobnie jak pozostałe albumy zespołu, również ta płyta stanowi pełną zmiennych nastrojów nowatorską panoramę, wyraźnie inspirowaną przez wschodnie brzmienia.

Pierwszy utwór, "Future Proof" z wokalem Roberta Del Naja, jest wielowarstwowy i niezwykle nastrojowy. W lamencie "Everywhen" i w niepokojącym, melancholijnym "Name Taken" pojawia się wieloletni partner Massive Attack, , Horace Andy.

Sinead O’Connor użycza swojego surowego ducha i emocji na trzech utworach: pełnym uroku "What Your Soul Sings", poruszającym dubowym "A Prayer For England" oraz na mrocznym soulowo-smyczkowym "Special Cases"

Uwodzicielskie "Small Time Shot Away" to natarczywy bas i bębny. Śpiewa tu Robert Del Naja, podobnie zresztą jak na opartym na hip hopowych beatach "Butterfly Caught" i na ostatnim kawałku na płycie - "Antistar", który bazuje na statycznej energii i epickich arabskich strunach.

Massive Attack wyrusza w lutym w światową trasę koncertową, podczas której zostaną zaprezentowane niezwykłe animacje oraz ogromne interaktywne ekrany LED. Robert Del Naja: "Kiedy zaczynaliśmy, zawsze staraliśmy się stworzyć wokół soundsystemu jakieś przyjazne środowisko, miejsce w którym chcielibyśmy grać. Teraz znowu chcemy do tego wrócić. To będzie impreza interaktywna i eksperymentalna ".

Inne płyty z muzyką tego wykonawcy

 • Komentarze (0)
Liczba wypowiedzi: 0