Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2

Płyty z muzyką tego wykonawcy

Mesajah

 - Biografia

Imię i nazwisko: Manuel Rengifo Diaz
Pseudonim: Manolo, Mesajah
Data urodzenia: 26 listopada 1982
Gatunek: reggae, raggamuffin, dancehall
Wytwórnia: Pink Crow Records, Lion Stage Management
Sprawdź w empik.com: Mesajah

Manuel Rengifo Diaz, znany na scenie raczej jako Mesajah, to polski wykonawca muzyki reggae, raggamuffin i dancehall. Rodzi się 26 listopada 1982 roku i w wieku 21 lat, wraz ze swoim bratem PaXonem i kolegą Yanazem, zakłada grupę Natural Dread Killaz. Swoją twórczość rozpoczynają od eksperymentów z trip-hopem i dubem, a dopiero po czasie udaje im się nagrywać do tworzonych na bierząco riddimów. To właśnie z tym zespołem Mesajah nagrywa dwa krążki – „Naturalnie“ w 2005 roku i „Ile lat“ w roku 2010. Debiutanckie „Naturalnie“ zostaje okrzyknięte wydarzeniem roku na reggae’owej scenie muzycznej, a kariera artysty nabiera rozpędu. Wydawnictwo swoim głosem ubogaca Natty, a promujący je singiel „Biba“ doczekuje się wideoklip, za który odpowiedzialna jest wrocławska Grupa 13. Ciekawym osiągnieciem Natural Dread Killaz jest także projekt „Biba! Riddim” – longplayna winylu, na którym znajdują się różne wersje kawałków nagrywane do jednego riddimu.

Mesajah w pewnym momencie swojej kariery z Natural Dread Killaz, decyduje się także na rozpoczęcie działalności solowej i we wrześniu 2008 roku na rynek trafia pierwszy, samodzielny album tego artysty. Płyta „Ludzie prości“ zostaje wydana we współpracy z wytwórnią Pink Crow Records i promuje ją singiel „Każdego dnia“. Materiał zostaje świetnie odebrany przez fanów i krytyków i dobrze radzi sobie na listach przebojów na długo goszcząc między innymi w Radiowej Trójce. W grudniu 2008 roku wydawnictwo ma szansę otrzymać statuetkę Fryderyka, jednak Mesajah decyduje się wycofać swoją produkcję z nominacji, ponieważ ta zostaje zakwalifikowana do plebiscytu w kategorii etno/folk. W lutym 2012 roku ukazuje się drugi longplay muzyka. „Jestem stąd“ to społeczny komentarz Diaza, który dotyka spraw zarówno bolesnych, jak i tych pozytywnych.

Mesajah jako jeden z nielicznych wokalistów tego typu muzyki, posiada fenomenalną umiejętność łączenia różnych stylów i gatunków. Artysta wychodzi poza stereotypowe ramy i umiejętnie przeplatając swoje produkcje różnymi inspiracjami, daje słuchaczom potężną dawkę muzyki. Dzięki swoim osiągnięciom, zarówno jako solista, jak i frontman grupy Natural Dread Killaz, Mesajah zapisuje się na kartach historii gatunku reggae w Polsce. Artyście udaje się stanąć na scenie obok takich sław jak Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, T.O.K., Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy czy Arrested Development, a także koncertuje na One Love Sound Fest, Wroc Love Exclusive Stage, Przystanku Woodstock czy Ostróda Reggae Festival.