Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4

Molesta

 - Biografia

Nazwa zespołu: Molesta EwenementMolesta - Skandal
Pochodzenie: Warszawa, Polska
Rok założenia: 1995
Gatunek: hip hop, rap
Wytwórnia: EMI Music Poland, Czyste Tchnienie, Baza Label,B.E.A.T. Records, Step Records, Respekt Records
Sprawdź w empik.com: Molesta

Molesta Ewenement to formacja hiphopowa założona w 1995 roku na jednym z warszawskich blokowisk na Ursynowie. Odpowiedzialni za jej powstanie są dwaj młodzi raperzy – Piotr Vienio Więcławski oraz Paweł Włodi Włodkowski. Początkowo grupa ta przybiera nazwę Mistik Molesta, jednak stosunkowo szybko muzycy skracają ją tylko do pierwszego słowa.

Vienio i Pele nawiązują współpracę z DJ-em Voltem, u którego w studio pracują nad swoimi debiutanckimi nagraniami. Wtedy właśnie powstaje ich pierwszy kawałek, czyli „Osiedlowe akcje”, który trafia na kompilację pod tytułem „Smak Beat Records”, a Włodkowskiemu udaje się wypuścić swój solowy materiał – „Nie dla sławy”. Singiel formacji zostaje przyjęty przez warszawskie środowisko hiphopowe bardzo pozytywnie, a obydwaj muzycy rozpoczynają prace nad większą partią materiału, która trafić ma na pierwsze wydawnictwo Molesty.

Na efekty nie trzeba długo czekać. Debiutancki album pod tytułem „Skandal” ukazuje się na rynku już w 1998 roku. Promowany przez dwa zupełnie świeże single – „Jeszcze jedno” oraz „Armagedon” staje się pierwszym tak zwanym hardcorowo - ulicznym krążkiem w kraju. Płyta przyjęta jest tak samo pozytywnie jak poprzednia i zbiera bardzo wysokie oceny zarówno wśród fanów, jak i krytyków. Całość przepełniona głębokimi i ostrymi tekstami traktującymi o codzienności młodzieży z warszawskich osiedli, okraszona jest prostymi bitami.

Za te odpowiedzialny jest, tak jak wcześniej, DJ Volt, ale przy nagrywaniu, obydwu raperów wspierają także Kaczy i Wilku. Płyta sprzedaje się w fenomenalnym tempie. Krótko po premierze, ilość nabytych egzemplarzy przekracza 10 tysięcy, a w kolejnych latach liczba ta zostaje potrojona, co staje się największym osiągnięciem w historii Polskiego rapu.

Już rok później na półkach pojawia się drugi studyjny album raperów – „Ewenement”, a formacja poszerza swoją nazwę właśnie o tytuł albumu. Krążek trafia do słuchaczy nakładem wytwórni Pomaton EMI, a sama produkcja odbywa się tak, jak poprzednio, z udziałem DJ-a Volta. Singlami, które promują płytę stają się „Co to jest nauczanie”, a także bardzo popularny i zapisany na stałe w historii polskiego rapu, kawałek „Miejskie bagno”.

Molesta Ewenement wyrusza w długą trasę koncertową i pojawia się na wielu scenach w kraju. Popularność grupy ciągle rośnie, a szeroki krąg fanów wciąż się powiększa. W 2000 roku z inicjatywy obydwu raperów powstaje Baza Lebel – wytwórnia wydająca i promująca muzykę hiphopową, działająca pod szyldem Pomaton EMI. Wtedy też muzycy zajmują się produkcją takich albumów jak „Te słowa mówią wszystko” Mor W.A. i „O.N.F.R.” Zipery.

Koniec tego samego roku przynosi zupełnie świeży krążek Molesty. „... taka płyta” promowana jest przed singiel „Będzie dobrze, dzieciak” i zawiera w sobie między innymi kawałek, który trafił na soundtrack filmu „Zapach trafki, smak wolności”. Po wydaniu tego materiału, Vienio i Pele skupiają się na realizacji solowych krążków, ale już dwa lata później na rynku pojawia się wydana wspólnie płyta „Autentyk. W 2003 roku na półki trafia jej kontynuacja, a początek 2004 roku przynosi pierwszą reedycję poprzednich wydawnictw. Raperzy wypuszczają wtedy „Skandal/Ewenement”, co zawiera dwie pierwsze płyty Molesty.