Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6

Perfect

 - Biografia

Nazwa zespołu: PerfectPerfect - Live 2001
Pochodzenie: Warszawa, Polska
Rok założenia: 1978
Gatunek: rock
Wytwórnia:  Universal Music Polska
Sprawdź w empik.com: Perfect


Tak naprawdę wszystkiemu winni są Ewa Korczyńska-Konarzewska, Barbara Trzetrzelewska, Wojciech Morawski, Zdzisław Zawadzki, Paweł Tabaka i Zbigniew Hołdys. To właśnie oni w 1978 roku (Hołdys dołącza nieznacznie później) w Warszawie powołują do życia grupę „Perfect Super Show And Disco Band“, która pojawia się na scenie wraz z Anną Jantar czy Haliną Frąckowiak w Polsce i USA.

Dopiero w 1980 roku zespół przybiera bardziej rockowy charakter i w tym samym czasie pojawia się na sylwestrowej imprezie w stołecznej Stodole. Tu już na scenie pojawia się trochę zmieniony skład, w którym pojawia się niekwestionowany lider grupy – Grzegorz Markowski. Na treści kawałków kapeli, do których tekst pisze Bogdan Olewicz, ogromny wpływ mają wszystkie zmiany społeczno-polityczne w Polsce. To właśnie dlatego fani bardzo szybko rozkochują się w rocku granym przez tę grupę, a teksty znane na pamięć chętnie wykrzykują pod sceną.

Wtedy też Perfect bardzo często grywa na scenach w całym kraju, a euforyczne przyjęcia przez fanów owocują wypuszczonym na rynek pierwszym longplayem zatytułowanym nazwą zespołu. Album „Perfect“ pojawia się na półkach w 1981 roku, a już rok później, po kilku zmianach w składzie kapeli, grupa rejestruje swoje dwa koncerty, które trafiają do odbiorców w wydawnictwie „LIVE“. To właśnie ono doczekuje się także szybkiej reedycji studyjnej zatytułowanej „UNU“. Rok 1983 to ostatni koncert grupy – festiwal w Opolu wiąże się z pożegnaniem Perfectu, który znika ze sceny na cztery lata.


W 1987 roku zespół wraca podczas „Perfect Day“ i występuje na trzech dużych wydarzeniach scenicznych w Gdańsku, Katowicach i Warszawie. Dwa lata później na stałe wraca do grania, ale pojawia się bez Grzegorza Markowskiego. W 1990 roku Perfect wkracza na nowojorską scenę CBGB’s, co owocuje znakomitymi recenzjami w amerykańskich mediach, a także możliwość nagrania anglojęzycznych wersji swoich największych hitów w Studio Platinium Island. Coraz to nowe propozycje spływające od wielu producentów powoduje, że grupa pojawia się na scenie już na stałe, tym razem z Markowskim, ale bez Hołdysa.

Rok 1994 przynosi „Jestem“, który jest efektem wielu koncertów w Polsce i za granicą. Dwa lata później kapela kończy pracę nad nowym materiałem muzycznym pod tytułem „Geny“, który doczekuje się złotej płyty. Wtedy też Perfect pojawia się na koncercie podczas festiwalu INTERMEDIA’97, a rok później do jego składu dołącza gitarzysta Dariusz Kozakiewicz, który nie bez powodu nazwany jest polskim Hendrixem. Dwa lata później rockowa grupa wypuszcza na rynek „Śmigło“, które zbiera dobre oceny krytyków. 1 styczeń 2001 przynosi natomiast album „Live 2001“, który jest odzwierciedleniem 20-letniego dorobku artystów. Ten krążek właśnie nagrywany jest w technice Dolby Surround Pro-Logic i jest pierwszą taką produkcją w Polsce.

Grupa poszukując nowych środków wyrazu, rok później wydaje kolejny krążek, tym razem stworzony wraz z Polską Orkiestrą Symfoniczną. „Perfect – symfonicznie“ to wydawnictwo, na którym znajduje się 15 kawałków grupy i jest pierwszym takim połączeniem muzyki rockowej i brzmienia orkiestry symfonicznej w Polsce. W 2003 roku grupa decyduje się na odważny krok i 13 października o godzinie 8 rano gra koncert na dachu warszawskiej „Cepelii“. Rok później udaje im się wydać rewelacyjny krążek „Schody“, który wypuszczony jest tylko w sprzedaży internetowej.

To właśnie dzięki temu Perfect otrzymuje stauetkę Światowego Dnia Telekomunikacji. Grupa przez następne kilka lat bardzo często koncertuje, pojawia się w Polsce, ale i za granicą. Owacyjne przyjęcia, uznanie fanów i dobre oceny krytyki owocują wieloma nagrodami i kolejnymi ofertami występów scenicznych. Otrzymuje między innymi „Statuetkę Złotego Mikrofonu“ za wybitne zasługi dla polskiego radia, a także złotą płytę za album „Perfect – Symfonicznie“. W 2007 roku na półkach pojawia się krążek „Z wtorku na środę“, który jest rejestracją koncertu w Stodole. W tym samym roku pojawia się także na Festiwalu Breakout’u 2007, Festival Rock Arena i koncertuje podczas Lata z radiem. W tym samym czasie muzykom udaje się otrzymać złotą płytę za świeży album, a także wydać „Perfect – Symfonicznie Platinium“. Ciekawymi wydarzeniami z końcówki tak pracowitego roku są także – występ König-Pilsener-Arena w Oberhausen i grudniowe kolędowanie w Rzymie.

2008 rok jest podobny do poprzedniego. Perfect, podobnie jak w latach osiemdziesiątych, jest fantastycznie odbierany przez publikę, co owocuje kolejnymi wyróżnieniami. 13 marca 2010 roku odbywa się jubileuszowy koncert zespołu, który jest upamiętnieniem 30-letniej działalności scenicznej. „Odlotowy koncert“, jak określa go kapela, składa się z trzech części – akustycznej, rockowej i symfonicznej. W tym samym roku, po długich zapowiedziach, na rynek trafia „XXX“ – siódmy, studyjny album Perfectu.

Promowany przez singiel „Raz po raz (straszą nas)“, szybko wspina się na szczyty list przebojów i już po pierwszym tygodniu od promocji znajduje się na samej górze zestawienia OLiS. Wkrótce też album pokrywa się złotem, a jej wręcznie odbywa się w warszawskiej Stodole. Kolejnymi singlami tego krążka są „Hej, Ty (Twój czas)“ oraz „Czy to ja“. Grupa Perfect w przeciągu swojej ponad 30-letniej działalności na scenie staje się ikoną polskiego rocka. To nie tylko dobrze przyjmowana przez fanów grupa, ale przede wszystkim wyraz wszelkich przemian społecznych i politycznych naszego kraju. Przebój „Autobiografia“ jest hymnem polskiej muzyki rockowej, a zespół uznany przez krytykę od dawna jest królem tego gatunku.