Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6

Raz Dwa Trzy

 - Biografia

Nazwa zespołu: Raz, Dwa, TrzyRaz Dwa Trzy - Kolekcja
Pochodzenie: Zielona Góra, Polska
Rok założenia: 1990
Gatunek: poezja śpiewana, piosenka autorska, rock, folk
Sprawdź na empik.com: Raz Dwa Trzy

To fenomenalne połączenie spokojnego rocka i głębokiej poezji jest wynikiem spotkania trzech studentów zielonogórskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Zimą 1990 roku Adam Nowak, Grzegorz Szwałek i Jacek Ograbek powołują do istnienia grupę Raz, Dwa, Trzy. Już trzy miesiące po założeniu zespół ma szansę zadebiutować podczas 26. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, podczas którego muzycy występują z kawałkami „Talerzyk”, „Rzeka”, „W każdej knajpie” oraz „Rozkaz”. Świetne wykonanie, dopracowane teksty, oryginalny wokal Nowaka i niezłe aranżacje nie tylko ożywiają cały Festiwal, ale też zapewniają chłopakom wygraną w konkursie.

Dobry początek powoduje, że już rok później w studio Winicjusza Chrusta, artyści mają szansę nagrać swój debiutancki longplay, który trafia na rynek jako „Jestem Polakiem”. W 1992 roku Raz, Dwa, Trzy występuje już na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, a nieznacznie później, dzięki dofinansowaniu ze strony władz Zielonej Góry, muzycy zamykają się w studio Arlekin i pracują nad nowym materiałem. Ten ukazuje się w tym samym roku i nosi tytuł „To ja”.   

Dwa lata później na półkach pojawia się trzeci studyjny album formacji pod tytułem „Cztery”, w 1996 roku artyści prezentują kolejny longplay „Sufit”. Na nowy krążek fajni czekają znów dwa lata, ale już w 1998 roku mogą zachwycać się świeżymi kawałkami z „Niecudu”. Rok 2000 to jubileusz 10-lecia istnienia zespołu Raz, Dwa, Trzy z okazji czego, muzycy koncertują w warszawskim klubie Wektor X, a wcześniej wypuszczają kompilację najlepszych utworów z całej dekady działalności. „Muzyka z talerzyka” nie jest jednak ostatnią płytą grupy.

Już w 2002 roku ukazuje się koncertowe wydawnictwo pod tytułem „Czy te oczy mogą kłamać”, które jest zapisem występu w Studio Koncertowym Radiowej Trójki. Raz, Dwa, Trzy gra wtedy własne aranżacje piosenek Agnieszki Osieckiej. Szósty album grupy pojawia się na rynku wiosną kolejnego roku jako „Trudno nie wierzyć w nic”. Krążek odnosi spektakularny sukces i staje się jednym z najbardziej popularnych projektów kapeli. Na kolejny album trzeba jednak poczekać znacznie dłużej.

Artyści dopiero jesienią 2007 roku wracają z nowym materiałem, który zostaje stworzony w tym samym Studio Koncertowym co poprzedni. Tym razem są to jednak interpretacje utworów Wojciecha Młynarskiego, a płyta sygnowana jest jego nazwiskiem i nosi tytuł po prostu „Młynarski”. Trzy lata później na półki trafia siódmy studyjny longplay Raz, Dwa, Trzy – „Skądokąd”, który w trzy miesiące po premierze oblewa się platyną i sprzedaje się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy. Jesień tego samego roku przynosi także „Raz, Dwa, Trzy – Dwadzieścia” – ósmy, zupełnie świeży krążek formacji, który także uzyskuje status Platynowej Płyty.

Muzyka, którą wykonuje grupa to specyficzne połączenie lirycznych tekstów i spokojnego rocka o balladowym brzmieniu. Bardzo dojrzałe, często zabawne, ale i ironiczne treści recytowane oryginalnym wokalem Nowaka świetnie komponują się z nietypowym instrumentarium, w którym da się odszukać elementy jazzu, folku, bluesa i spokojnego reggae. Sam wokalista uważany jest przez niektórych krytyków środowiska muzycznego za polskiego Toma Waitsa, który wraz ze swoją formacją wykonuje bardzo alternatywną, interesującą, a przede wszystkim dojrzała muzykę, która trafia do wyszukanego odbiorcy.