Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg albumów
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Akcent - True Believers PL
 • Data premiery: 2009-09-18
 • Dystrybutor: Universal Music Polska
 • Data nagrania: 2009
 • Liczba płyt: 1

Akcent - True Believers PL

Opis

Zespół powstał w Rumunii w 2001 roku. Ich debiutancki album zatytułowany „In Colori” bardzo szybko uzyskał status platynowej płyty.

W 2003 roku chłopcy powrócili w wielkim stylu z drugą płytą – „100 BPM”. Tytuł albumu nawiązuje do tempa, w jakim bije serce podczas pocałunku (100 uderzeń na minutę). Płytę promowały dwa single: „Buchet de trandafiri” oraz „Suflet pereche”, które szybko stały się hitami.

Rok 2004 przyniósł grupie kontrakt z włoską wytwórnią Media Records, która jest macierzystym labelem Gigi D'Agostino. Singiel „Azi plang numai eu” został zamieszczony na kompilacji Gigi pt. „Benessere”. Po sukcesie tego wydawnictwa, następna piosenka „Buchet de trandafiri” trafiła na drugą część kompilacji „Laboratorio 2”.

W tym samym roku na półki sklepowe trafił trzeci album zespołu „Poveste de viata”. Utwór tytułowy powstał we współpracy z jednym z najpopularniejszych twórców hip-hopu w Rumunii. Singiel dotarł na szczyty list przebojów a płyta okazała się kolejnym sukcesem.

Czwarta płyta „S.O.S.” ukazała się w maju 2005 roku. Pochodzący z tego krążka singiel „Dragoste de inchiriat” znany w Europie jako „Kylie” zajmował pierwsze miejsca na listach przebojów Holandii, Francji, Grecji, Turcji, Bułgarii i w Skandynawii.

W styczniu 2006 roku Akcent nagrał nowy utwór zatytułowany „JoKero”. Piosenka od razu osiągnęła pozycję numer jeden na rumuńskiej liście TOP 100. Ta sama sytuacja powtórzyła się w Bułgarii, Szwecji, Danii, Finlandii, Holandii i na Ukrainie. Zarówno utwór „JoKero” jak i „Kylie” promowały pierwsze wydawnictwo przygotowane przez zespół na potrzeby międzynarodowego rynku, czyli album „ French Kiss With Kylie”.

Po podbiciu Europy, grupa powróciła do Rumunii, alby nagrać nowy materiał i odebrać nagrodę dla Najlepszej Grupy podczas rumuńskiej edycji MTV Music Awards 2006. Resztę roku Akcent spędził na tournee po Rosji.

Na początku 2007 roku zespół dokończył nagrywanie i wydał kolejną płytę, która miała być hołdem dla muzyki disco lat 80-tych. „King Of Disco” to pierwszy singiel z tego krążka. Klip do niego powstał w Bukareszcie w uznaniu dla teledysku Madonny „Open Your Heart”. Kawałek był „królem” rumuńskich parkietów przez kilka tygodni zdobywając potem resztę Europy.

Większość lata 2007 zespół spędził koncertując w Polsce, Rosji i północnej Europie. MTV Russia towarzyszył zespołowi przez jakiś czas realizując dokument o grupie, który później kilkakrotnie emitowano na specjalne życzenie fanów.

Akcent jest najpopularniejszą rumuńską grupą wśród użytkowników You Tube'a i My Space'a. Adi, Marius, Mihai i Sorin podbili serca widzów You Tub'a głównie dzięki klipom „Kylie”, „French Kiss” i „King Of Disco”, które razem obejrzało około 2 milionów ludzi.

2008 okazał się rokiem zmian dla grupy. Po zdobyciu szczytów list przebojów oraz 6 platynowych i złotych płyt, wielu koncertach, fanklubach w całej Europie zespół opuścił Marius, który postanowił zrealizować swoje marzenie, jakim była solowa kariera. Zespół miał już zabukowane koncerty w Polsce i nie chcieli rozczarować fanów postanowili przyjąć nowego członka zespołu – Corneliu, studenta akademii filmowej i ex- członka jednego z rumuńskich boysbandów.

Adi, Corneliu, Mihai i Sorin zaczęli intensywne prace w studio nad nowym materiałem jednocześnie koncertując w Europie i Azji. Niestety napięty grafik koncertowy kolidował ze studiami Corneliu, który postanowił poświecić się jednak aktorstwu i opuścił zespół.

We wrześniu 2008 roku Akcent rozpoczynał kolejny rozdział w swojej historii – tym razem jako trio nagrali album, który później był promowany przez piosenki „Lovers Cry” i „Stay With Me”.

Oba utwory zostały nagrane w prywatnym studio Adriana, wspólnie z Mihaiem i Sorinem. Teledysk do pierwszego singla powstał w Bukareszcie pod koniec października 2008. Nowy album grupy został wydany na początku 2009 roku wraz z ukazaniem się trzeciego singla - „That's My Name”. Zarówno singiel jak i teledysk już zdobył szczyt list przebojów w Rumunii, z każdym tygodniem sukces rozszerza się o kolejne kraje: Bułgarię, Serbię, Polskę, Rosję, Turcję oraz Grecję, gdzie „That's My Name” było na pierwszym miejscu listy sklepu I-tunes.

W Polsce premiera albumu „Happy People” jest zaplanowana na 21 września.

TRACKLISTA:

01. Stay With Me
02. That’s My Name (Radio Edit)
03. Happy People
04. Lovers Cry
05. Tears
06. I Turn Around The World
07. Runaway
08. Umbrela ta
09. Next to Me
10. True Believer
11. Delight
12. O noapte si o zi
13. Lacrimi feat. Roller Sis

Inne płyty z muzyką tego wykonawcy

 • Komentarze (0)
Liczba wypowiedzi: 0