Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6

Ewa Farna

 - Biografia

Ewa Fajna - EwakuacjaImię i nazwisko: Ewa Farna
Data i miejsce urodzenia: 12 sierpnia 1993, Tyniec
Gatunek: pop
Działalność: od 2006
Wytwórnia: Universal Music Group, Magic Records
Sprawdź w empik.com: Ewa Farna

Ewa Farna, to polsko-czeska, młoda wokalistka popowa, która od dziecka interesowała się muzyką i szybko zdobyła dużą popularność polskiej (choć nie tylko) publiczności. Ewa Farna rodzi się w Tyńcu, 12 sierpnia 1993 roku. W domu, w którym mieszka z rodzicami i dwojgiem rodzeństwa – siostrą Magdaleną i bratem Adamem, mówi się po polsku i gwarą cieszyńską. Jako dziecko bierze udział w wielu konkursach i przeglądach muzycznych ciągle udzielając się twórczo. Wtedy też podejmuje naukę gry na fortepianie, ale nie zamyka się tylko na muzykę. Interesuje się sportem, jeszcze w szkole uprawia narciarstwo i trenuje zjazd i slalom w sportowym klubie SKI Beskid. W wieku 11 lat zwycięża Konkurs Piosenki, który zostaje zorganizowany na Morawach. Niedługo potem udaje jej się zająć 1. miejsce podczas Europejskiego Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu. Jednak dopiero podczas występu w Hawierzowie zostaje zauważona i jej kariera nabiera tempa. To tutaj, podczas Konkursu Piosenki Dziecięcej, dostrzega ją Leszek Wrona – polski tekściarz i producent działający w Czechach. To dzięki niemu podejmuje współpracę z Universal Music Group, dla którego nagrywa swoje pierwsze, studyjne demo. W tym samym czasie występuje też w programie „Szansa na sukces“, gdzie zajmuje 1. miejsce i podczas finału wykonuje utwór „Za młodzi, za starzy“ z Ryszardem Rynkowskim, Jackiem Cyganem i Piotrem Rubkiem.

W wieku 13 lat, Ewa Farna debiutuje z albumem pod tytułem „Měls mě vůbec rad“, który bardzo szybko osiąga status platynowej płyty. Dzięki temu krążkowi, wokalistka staje się bardzo popularna w Czechach i na Słowacji i otrzymuje wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Już 1 października 2007 roku, na rynku pojawia się jej kolejny album pod tytułem „Ticho“, który również osiąga ten sam status, co pierwsze wydawnictwo artystki. Rok później, Farna wydaje swoje pierwsze koncertowe DVD pod tytułem „Blíž ke hvězdám“. Jest to nagranie z koncertu w Pradze, który odbywa się 17 czerwca 2008 roku. Tam też znajduje się utwór „Tam gdzie ty“, który piosenkarka wykonuje po polsku.

Farna śpiewa w języku zarówno czeskim, jak i polskim. 9 listopada 2007 roku, wokalistka debiutuje na rodzimym rynku z albumem „Sam na sam“, który wydaje Universal Music Polska. Jest to reedycja albumu „Měls mě vůbec rad“ w polskim języku. Dwa lata później, bo 16 marca 2009 roku, pojawia się kolejny krążek Farny. „Cicho“ zostaje wydane przez Magic Records, które wchodzi w skład grupy Universal Music Polska. Płyta zostaje wyróżniona Superjedynką podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i zyskuje tym samym miano Albumu Roku. Sopot Hit Festiwal 2009 przynosi Farnie kolejną nagrodę – kwałek „Cicho“, jako singiel promujący świeży krążek, uzyskuje tytuł Polskiego Hitu Lata 2009, a rok później, cały krążek osiąga status platynowej płyty w Polsce.  Także w 2009 roku na rynek zostaje wypuszczona piąta już studyjna płyta Ewy Farny, która nosi tytuł „Virtuálni“. Niedługo później pojawia się kolejne wydawnictwo artystki – to reedycja albumu „Cicho“, który zawiera w tym wydaniu dodatkowe materiały video na DVD. W 2010 roku, Farna nawiązuje współpracę z firmą Oriflame i staje się twarzą lini kosmetyków „Very Me“. Owocuje to wypuszczeniem na rynek jej zapachu sygnowanego nazwą „Rock Angel“. W tym samym roku na rynku pojawia się kolejny album, który staje się prawdziwym przebojem. W ciągu dwóch tygodni od premiery (5 listopada), „EWAkuacja“ otrzymuje złotą płytę, a już w maju 2011 roku osiaga status platyny. Singiel o tym samym tytule, który promuje krążek, zdobywa liczne nagrody w zestawieniach i plebiscytach, a także wspina się na szczyty list przebojów. 26 lutego 2011 roku, podczas Gali VIVA Comet 2011, Farna i raper Tede wykonują pierwszy polski mashup pod tytułem „Wielkie Cicho“ – to połączenie dwóch autorskich kawałków pary artystów – „Cicho“ i „Wielkie Joł“.

Ewa Farna, pomimo zamieszkiwania w Wędryni, sama uważa się za Polkę, toteż w 2011 roku staje się twarzą kampanii „Postaw na Polskość“ i zachęca mieszkańców Zaolzia do deklarowania polskiej narodowości podczas spisu powszechnego. 12 sierpnia 2011 roku kończy 18 lat i z tej okazji pojawia się na koncercie w Hali Expo Silesia na Śląsku, gdzie wystepuje z „Afromentalem“. To bardzo istotna i duża impreza dla wokalistki. Dwa miesiące później na rynku pojawia się DVD z tego wydarzenia. We wrześniu arystka powtarza koncert w Czechach – pojawia się na scenie Hali Vodova w Brnie, gdzie śpiewa wraz z zespołem „Toxique“, z czego zostaje wydane koncertowe DVD – „18 Live“. W tym samym roku, dwa single, które promują wydany ostatnio album – utwory „Bez łez“ i „Nie przegap“ zajmują 1. miejsce na liście Polish Chart Video. Farna wydaje też singiel „Monster High“, który używany jest w kampanii promocyjnej „Monster High“, którego staje się także twarzą, gdy ten wprowadzany jest na rynek. Podobną współpracę nawiązuje z siecią restauracyjną Subway i pojawia się w spotach reklamowych kampanii „Sub of the day“. Rok 2011 jest także bardzo owocny pod względem nagród. Ewa Farna zdobywa nagrodę jako Najlepszy Polski Artysta, którą otrzymuje podczas MTV Europe Music Awards. Podobną nagrodę, bo w kategorii Najlepsza Wokalistka, artystka zdobywa w Czeskich Słowikach. Rok później otrzymuje trzy nagrody podczas gali VIVA Comet Awards – zostaje wyróżniona jako Artystka roku oraz w kategoriach Najlepsze na VIVA-TV.PL („Bez łez“), a także Dzwonek Roku (ta sama piosenka).