Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg albumów
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Fall Out Boy - Folie a Deux PL
 • Data premiery: 2008-12-12
 • Dystrybutor: Universal Music Polska
 • Data nagrania: 2008
 • Liczba płyt: 1
Opis

Muzycy Fall Out Boy znali się na długo wcześniej, zanim powstał ten zespół. Współtworząc Chicagowską scenę hard core / punk, grywali ze sobą w różnych konfiguracjach i składach. Pomysł wspólnego grania w nieco innej niż stricte punkowa formule, pojawił się, kiedy Joe Trohman i Pete Wentz, spotkali się w zespole Arma Angelus. Obaj panowie stwierdzili, że ich muzyka musi nieść bardziej pozytywny przekaz i że wolą, aby ludzie mogli się przy niej bawić, zamiast frustrować i martwić. Te poglądy miały swoje źródło w filozofii staight edge, której wyznawcami byli obaj panowie, a która zakłada nie używanie jakichkolwiek używek, wegetarianizm i ogólnie życie w czystości.
Takie nastawienie było już samo w sobie połową sukcesu. Reszta pojawiła się, kiedy skład Fall Out Boy uzupełnili dwaj kolejni muzycy, wokalista Patrick Stump i grający na perkusji Andy Hurley. Ten ostatni pojawił się w grupie już po wydaniu debiutanckiego albumu "Fall Out Boy's Evening Out With Your Girlfriend” w 2003 roku.
To, co nastąpiło później jest już tylko nieustanną drogą w górę. Drugi album zespołu "Take This To Your Grave” pojawił się na wysokich pozycjach list bestsellerów, a sam zespół został określony przez krytyków jak "najbardziej obiecujący wykonawca roku”.
Sukcesy zespołu zaowocowały podpisaniem kontraktu z firmą Island i wydaniem kolejnej płyty, "From Under The Cork Tree”. Rewelacyjny odzew na ten album, spowodował, że firma zdecydowała się na reedycje dwóch pierwszych płyt zespołu i ku zaskoczeniu wszystkich, "Take This To Your Grave” osiągnął status Złotej Płyty.
Kolejnym wielkim sukcesem okazała się także kolejna edycja legendarnej trasy koncertowej "Vans Warped Tour”, w trakcie której Fall Out Boy został przez publiczność wybrany gwiazdą numer jeden!
Kolejne wyróżnienia, to nagroda MTV i magazynu muzycznego Kerrang!. Rok 2006 przyniósł znakomicie przyjętą trasę po Europie a wraz z nią geometryczny wzrost popularności zespołu. Kolejny krok, to oczywiście nowy, wyczekiwany przez fanów album, wydany w 2007, "Infinity On High”. Płyta spotkała się z doskonałym przejęciem i szybko zdobyła status platyny w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.
Po bardzo intensywnej trasie koncertowej, Fall Out Boy przystąpili do nagrywania nowego albumu "Folie A Deux”! Płyta zapowiada się bardzo interesująco, szczególnie, że chłopaków wsparli w studio tacy artyści jak Lil Wayne, Pharrell Williams, Elvis Costello i legenda nowojorskiej sceny punkowej, wokalistka Blondie, Debbie Harry!
Muzycy zdradzili też w wywiadach, że płyta będzie zawierać sporo treści politycznych, ma to z pewnością związek z wyborami i sytuacją panującą w USA.

Tracklista:

"Disloyal Order Of Water Buffaloes"
"I Don't Care"
"She's My Winona"
"America's Suitehearts"
"Headfirst Slide Into Cooperstown On A Bad Bet"
"The (Shipped) Gold Standard"
"(Coffee's For Closers)"
"What A Catch, Donnie"
"27"
"Tiffany Blews"
"w.a.m.s."
"20 Dollar Nose Bleed"
"West Coast Smoker"
 • Komentarze (0)
Liczba wypowiedzi: 0