Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4

Gosia Andrzejewicz

 - Biografia

Imię i nazwisko: Małgorzata AndrzejewiczGosia Andrzejewicz - The best of
Pseudonim: Gosia Andrzejewicz
Data i miejsce urodzenia: 14 stycznia 1984, Bytom, Polska
Zawód: piosenkarka
Gatunek: pop, dance
Działalność: od 2004
Wytwórnia: MyMusic
Sprawdź w empik.com: Gosia Andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz rodzi się zimą 1984 roku w Bytomiu. Już w szkole podstawowej chętnie udziela się muzycznie i występuje na wszelkich akademiach i uroczystościach klasowych. Wciąż szkoli swój głos, aż wreszcie podejmuje także naukę gry na fortepianie. Wtedy też udaje jej się wygrać znaczną liczbę ogólnopolskich konkursów muzycznych, za co otrzymuje nagrodę od prezydenta miasta za szczególne uzdolnienia artystyczne. Już w liceum nie tylko kształci swój talent, ale próbuje również komponować dźwięki i pisać pierwsze teksty piosenek. W między czasie zostaje wokalistką zespołu, który zakładają studenci Wydziału Jazzowego w Katowicach i wraz z nim bierze udział w eliminacjach do opolskich Debiutów. Przygoda z tą formacją kończy się jednak dość szybko, a przygotowująca się do matury Andrzejewicz nawiązuje współpracę z braćmi Kamińskimi.

Artur Kamiński, jako producent hiphopowy współpracujący między innymi z Sydesmo i Peją, godzi się wesprzeć młodą wokalistkę w jej karierze. Obydwaj panowie podejmują się aranżacji i produkcji debiutanckiego materiału Gosi, a za stronę tekstowa odpowiedzialna ma być Alicja Maciejowska. Do angielskich kawałków treścią ma zając się zaś Chwee Sze Foong. Niemalże w tym samym czasie Andrzejewicz wyjeżdża na konkurs muzyczny do Florencji. Tam zauważa ją włoski kompozytor Goffredo Olrandi, laureat Sanremo, a także artysta znany ze współpracy z takimi gwiazdami jak Laura Pausini czy Marco Masini. Olrandi proponuje swoją pomocą i staje się trzecim producentem odpowiedzialnym za aranżacje muzyczne powstającego właśnie materiału na debiutancki longplay młodej wokalistki z Polski.

Zaraz po maturze Gosia Andrzejewicz przeprowadza się do Bielska-Białej, gdzie rozpoczyna studia w Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza. Już wiosną 2004 roku kończy pracę nad swoim debiutem. Materiał powstaje w katowickim studio Fabryka Dźwiękuff, a także w studio Gorland we Florencji. Za finalną wersję krążka i jego mastering odpowiedzialny jest Jacek Gawłowski, który poprawia całość w warszawskim Studio MasterLab. Andrzejewicz jest autorką większości tekstów, a także komponuje muzykę do pięciu utworów, które znajdują się na płycie. Wydawnictwo sygnowane nazwiskiem piosenkarki, czyli „Gosia Andrzejewicz” trafia na rynek 4 października 2004 roku i jest wydane nakładem Pearl Music.

Kolejny rok przynosi wokalistce zupełnie nowe doświadczenia. Udaje jej się nawiązać współpracę z amerykańskim piosenkarzem Wilikinsem, na którego płycie gościnnie pojawia się w kawałku „Wielbicielka”. W tym samym roku występuje z Ivanem i Delfinem podczas konkursu Eurowizji, gdzie wspiera chórki i gra solowe partie na akordeonie.

Andrzejewicz udaje się pracować także z innymi muzykami. Efektem tego jest między innymi projekt „Bitter Sweet – First Sight” nagrany dla Goblin Records, który pojawia się na dance’owych kompilacjach wydanych w Norwegii, Danii, Finlandii, Szwecji, Japonii, Singapurze i Indonezji. Artystka w między czasie wspólnie z Kristem Van D realizuje kawałek „Waiting for Love”, a wraz ze składem 2-12 tworzy utwór „Daj coś od siebie”, który produkuje wspominany już Artur Kamiński. Piosenka trafia na krążek dołączony do „Magazynu Hip Hop”, a wokalistka za chwilę pojawia się w „Przestań narzekać” – singlu promującym album rapera Gorzkiego.

W październiku wygrywa konkurs, dzięki któremu podpisuje kontrakt z MyMusic/UMC Records. Zimą pojawia się zaś w białoruskim finale Eurowizji z kawałkiem „Dangerous Game”, który ostatecznie wraz z polskim coverem pod tytułem „Niebezpieczna Gra” trafia na płytę „Gosia Andrzejewicz Plus”. To dwukrążkowe wydawnictwo składa się ze starych i nowych utworów wokalistki, a także kilku wersji instrumentalnych i a capella. Całość promuje singiel „Pozwól żyć”, do którego nakręcony zostaje teledysk. Jeszcze tego samego roku na rynku pojawia się „Lustro” – trzeci studyjny album Gosi Andrzejewicz, który jest szaloną mieszanką muzycznych upodobań artystki.