Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Ich Troje

 - Biografia

Nazwa zespołu: Ich TrojeIch Troje - Ad.4
Pochodzenie: Łódź, Polska
Rok założenia: 1995
Gatunek: pop
Wytwórnia: Koch International, Universal Music Polska, Sony Music, Etiennette Media, EMI Music
Sprawdź w empik.com: Ich Troje

Historia grupy Ich Troje wiąże się z planami sylwestrowymi, zakupem sprzętu do karaoke i ogromną miłością do muzyki. Wszystko zaczyna się w 1994 roku kiedy Michał Wiśniewski postanawia stworzyć głośne widowisko w jednym z łódzkich teatrów, aby móc w oryginalny i wyszukany sposób spędzić nadchodzącego Sylwestra. Aranżacje utworów Andrew’a Lloyda Webbera ma przygotować kolega Wiśniewskiego, jednak cała odpowiedzialność spada na Jacka Łągwę. Ten wybiegając w przyszłość proponuje Michałowi założenie studia nagraniowego, zamiast organizacji widowiskowej imprezy. Wszystko idzie w dobrym kierunku, gdyby nie nowe zainteresowania przyszłego wokalisty.

Wyjazd do Niemiec, który planowo miał być podróżą po wyposażenie studia, kończy się powrotem z profesjonalnym sprzętem do karaoke. Obydwaj panowie decydują się na założenie pierwszego klubu, w którym każdy będzie miał szansę spróbowania swoich umiejętności wokalnych. Miejsce rozwija się zaskakująco prężnie, a muzycy wracają do pomysłu związanego ze studiem. To powstaje w mieszkaniu rodziny Łągwy, a koledzy rozpoczynają poszukiwania wokalistki. Za pośrednictwem klubu karaoke udaje im się nawiązać współpracę z Magdą Femme i w ten sposób trio rozpoczyna pracę nad pierwszym materiałem nagraniowym.

Już w 1996 roku na rynku pojawia się „Intro” – pierwszy krążek Ich Troje, co owocuje możliwością występu podczas Festiwalu w Opolu, a sama płyta bardzo szybko pokrywa się złotem. Na drugi materiał nie trzeba czekać długo. „Iti c.d.” nie przynosi jednak spektakularnego sukcesu muzykom, toteż artyści decydują się na wydanie kolejnego, znacznie mocniejszego albumu zatytułowanego po prostu „3”. To właśnie tutaj pojawia się singiel „A wszystko to...bo ciebie kocham”, który przynosi grupie ogromną popularność. Mimo kariery rozwijającej się w bardzo szybkim tempie, Ich Troje opuszcza wokalistka, a duet przyjmuje do swojego grona Justynę Majkowską śpiewającą wcześniej w Erato.

To właśnie z jej udziałem powstaje „Ad 4”, skąd pochodzi kolejny hit zespołu – „Powiedz”. Singiel zostaje zakwalifikowany do konkursu Premier podczas Festiwalu w Opolu, gdzie muzycy zdobywają Nagrodę Publiczności. Występ na opolskiej scenie staje się przełomem w ich karierze – grupa otrzymuje mnóstwo propozycji koncertowych, a sam krążek rozchodzi się w nakładzie przekraczającym 700 tysięcy egzemplarzy. Podobny sukces odnosi kolejny album Ich Troje, czyli „Po piąte...a niech gadają”, dzięki któremu cały zespół, a szczególnie wokalista staje się gwiazdą show biznesu.

Rok 2003 to kolejny krążek muzyków. Na półki trafia „The Best Of Ich Troje”, co jest kompilacją najlepszych utworów grupy. Nieznacznie później zespół rozpada się jednak, lecz już po roku wznawia swoją działalność. Wtedy też poprzednią wokalistkę zastępuje Anna Świątczak, z którą Wiśniewski wiąże się także prywatnie. Z nią nagrany zostaje materiał, który trafia na „Szósty ostatni przystanek” – płytę wydaną w 2004 roku. Rok później artysta wypuszcza album „1, 2, 3...próba mikrofonu”, jednak sygnuje go pseudonimem Renia Pączkowska.

W 2006 roku Ich Troje, tym razem także z Magdą Femme i Justyną Majkowską, bierze udział w konkursie Eurowizji, jednak nie udaje im się przejść etapu eliminacji. Siódmy album zespołu „Siedem grzechów głównych” trafia na rynek pod koniec tego samego roku, a już rok później artyści wydają „Ósmy ostatni pasażer”. Wtedy też z grupą Ich Troje rozstaje się Ania Wiśniewska, para rozwodzi się, a do grupy przyjęta zostaje chwilowo Jeanette Vik, którą ostatecznie zastępuje Justyna Panfilewicz, z którą zespół rozpoczyna nagrania do kolejnej płyty.