Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2

Płyty wykonawcy

Mrozu

 - Biografia

Mrozu - VabankImię i nazwisko: Łukasz Mróz
Pseudonim: Mrozu
Data i miejsce urodzenia: 22 lipca 1988, Wrocław
Gatunek: pop, R&B
Wytwórnia: Pink Crow Records
Sprawdź w empik.com: Mrozu

Mrozu, czyli Łukasz Mróz, to wrocławski producent muzyczny i wokalista, który wykonuje wielobrzmieniową muzykę pop z elementami R&B. Swoją przygodę z muzyką rozpoczyna w 1999 roku na scenie wrocławskiego Teatru Lalek. Niedługo potem nawiązuje współpracę z jednym z czołowych, wrocławskich raperów – Wozem. Wspólna działalność twórcza szybko owocuje wyróżnieniem Radia ESKA, które umieszcza „Jestem imprezą“ na swojej kompilacji „Rap Eskadra Vol.3“. Wtedy też, Mrozu nawiązuje współpracę z holenderskim artystą DJ’em Kennethem i Mr Kingloverem z Jamajki, z którymi tworzy grupę „Party Soldiers“. W czasie, gdy ze swoją grupą wykonuje hiphopowe kawałki okraszone rytmami reggae, angażuje się także w działalność producencką. Pierwszym dużym dokonaniem jest między innymi remix „Groove me“ wykonany dla zespołu „Da Luxe“, który pojawia się potem na Sopot Festival 2006 i podczas wyborów Miss Polonia. Niedługo później tworzy też zupełnie odmienny gatunkowo riddim do utworu „Możesz robić to co chcesz“ grupy „Mesajah“. Nieogranicza się jednak stylem i dlatego też udaje mu się nawiązać współpracę także z takimi artystami jak „Afromental“, „Natural Dread Killaz“, „Eastwest Rockers“, „Molesta Ewenement“, Tede, Kasta, Lilu, Jamal, Marina Łuczenko, Wice Wersa, Bob One, Pej czy Junior Stress.

Szybko jednak próbuje też swoich sił jako solowy wokalista. Pierwsza płyta, która ukazuje się w 2009 roku nosi tytuł „Miliony monet“ i jest perfekcyjnym połączeniem tanecznego R&B z elementami soulu, hiphopu, dancehallu i reggae. Daje to wybuchową mieszankę pełną energii i tańca. Obok typowo klubowych kawałków takich jak „Miliony moent“ czy „Tequilla“, pojawiają się jednak także kawałki znacznie spokojniejsze. Do nagrania płyty, Mróz zaprasza wielu znanych artystów z branży muzycznej. Na krążki razem z wokalistą pojawiają się między innymi: Lilu („Trzymaj pion“), „East West Rockers“ („Los na szali“) czy Lloyd De Meza i P. Moody („Come around“).  Także w 2009 roku, Mrozu występuje na licznych koncertach i festiwalach. Ze swoją twórczością pojawia się na Festiwalu Top Trendy, Hit Festiwalu, Festiwalu Piękna w Płocku, Tomaszowskim Festiwalu Muzycznym, a także podczas Summer Music Festival w Katowicach.

Rok później, bo już w 2010, artysta wydaje swój kolejny krążek pod tytułem „Vabank“. Promują go dwa single – bardzo taneczny „Wait Up“ oraz funkowe „Miasto płonie“. Mrozu bardzo dobrze łączy tutaj wszystko to, co w muzyce rozrywkowej jest istotne. Świetne bity powodują, że płyta staje się bardzo popularna wśród odbiorców. Podobnie jak w przypadku pierwszego krążka i tym razem na płycie pojawiają się gwiazdy polskiej sceny. Razem z Mrozem nagrywa między innymi Waldemar Kasta, Rytmus i „Afromental“. Dzięki albumowi, Łukasz Mróz otrzymuje nagrodę VIVA Comet Awards jako odkrycie roku. Wtedy też otrzymuje nominację do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski wykonawca, a także do nagród Eska Music Awards 2010 i Złote Dzioby Radia WAWA 2010. W między czasie udaje mu się także wystartować w programie Taniec z Gwiazdami, podczas którego nagrywania, jego partnerką jest Aneta Piotrowska.