Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6 7

Myslovitz

 - Biografia

MyslovitzNazwa zespołu: Myslovitz
Miejsce założenia: Mysłowice
Działalność: 1992
Gatunek: britpop, rock alternatywny, indie rock
Wytwórnia: Sony Music, Pomaton EMI
Sprawdź w empik.com: Myslovitz

Myslovitz to rockowa grupa muzyczna, która powstaje w 1992 roku w Mysłowicach. Pomysłodawcą i liderem zespołu jest Artur Rojek, a sama kapela funkcjonuje najpierw jako The Freshmen. Jeszcze w tym samym roku artystom udaje się wystąpić w Katowicach, a koncert w klubie „Olimp“ jest ich pierwszym spotkaniem z publicznością. Rok później grupa nawiązuje współpracę z Jackiem Kowalczykiem. Ten poznany w Jaworznie fotograf nie tylko oferuje im pierwszą sesję zdjęciową, ale także ułatwia nagranie organizację sesji nagraniowej w jednym z gospodarczych pomieszczeń Estrady Śląskiej. W 1994 roku, jeszcze jako The Freshmen, artyści dostają się do konkursu muzycznego Garaż ’94, podczas którego udaje im się zająć drugie miejsce. Osiagnięcie zostaje nagrodzone kolejną sesją nagraniową – tym razem już w studio muzycznym Radia Łódź. Materiał jest rejestrowany w czerwcu tego samego roku, a za jego produkcję odpowiedzialny jest Robert Ochnio. Także w 1994 roku, grupa bierze udział w Mokotowskiej Jesieni, którą wygrywa już jako zespół Myslovitz.

Kilka miesięcy później kapela podpisuje kontrakt z wydawnictwem MJM i zamierza wydać 3 krążki. Pierwszy z nich ukazuje się już w grudniu 1995 roku i na rynek trafia jako „Myslovitz“. Album promowany jest przez singiel o tym samym tytule, a zaraz po pierwszym singlu pojawiają się: „Krótka historia o miłości“, „Zgon“ i „Maj“. To właśnie wtedy też artyści otrzymują zaszczytne wyróżnienia i nagrody – czytelnicy „Tylko Rock“ mianują ich Nadzieją Roku, miesięcznik „Burn“ – Debiutem Roku, a radio RMF FM wręcza grupie statuetkę Niedocenionych ’95. Rok później ukazuje się kolejny album Myslovitz. „Sun Machine“ wydany jest już przez Sony Music Polska, a na płycie pojawia się gitarzysta Przemek Myszor. Dzięki temu krążkowi, grupa zostaje zauważona i doceniona przez znaczną ilość fanów, dzięki czemu staje się znaczącym zespołem na rynku muzycznym. Już w 1997 roku na rynek trafia kolejne wydawnictwo Myslovitz. „Z rozmyślań przy śniadaniu“ jest odmiennym albumem, na którym można dostrzeć zupełnie świeżą energię artystów. „Miłość w czasach popkultury“ to krążek, na który chłopcy z Myslovitz każą czekać do 1999 roku. Szybko zdobyta popularność owocuje statusem platynowej płyty, a członkowie grupy zdobywają wiele nagród podczas Gali Fryderyków ’99 otrzymując statuetki w kategoriach: Grupa Roku, Piosenka Roku - Rock ("Długość Dźwięku Samotności") oraz Płyta Roku - Rock. Otrzymują także prestiżową nagrodę tygodnika "Polityka" - Paszport Polityki '99 w dziedzinie muzyki rock/pop. Kolejna płyta to dopiero rok 2002. Na rynek trafia wtedy „Korova Milky Bar“, a już rok później artyści wydają kompilację swoich najlepszych kawałków, która nosi tytuł „The Best Of“. Podwójne wydawnictwo, poza starymi utworami, zawiera kilka nowych produkcji – w tym „Kraków“, do którego nagrywania zaproszony zostaje Marek Grechuta i zespół Anawa. Dwa lata później na półkach pojawia się "Skalary, Mieczyki, Neonki" – długo oczekiwany album, który trafia do sklepów wraz z DVD pod tytułem „Życie to surfing“. Taki sam tytuł nosi singiel, który promuje ten krąże.

W kwietniu 2005 roku Myslovitz wydaje kolejną kompilację swoich utworów i jest to „Single 1995-2005“, na którym oprócz 21 kawałków pojawia się także DVD z teledyskami i kompletną dyskografią zespołu. Siódmy studyjny album grupy to rok 2006. „Happiness Is Easy“ to bardzo zróżnicowany pod względem gatunkowym krążek, który zostaje bardzo ciepło odebrany przez fanów i krytykę. Wiosną tego samego roku, zespół występuje podczas „Najmniejszego koncertu świata“ – gra dla dziesięcu osób, które wykazując się bardzo szczegółową wiedzą na temat grupy, otrzymują bilety na to wydarzenie. Rok później, zespół znów bierze udział w nietypowych przedsięwzięciach – pojawia się podczas „Be2Gether”, a także gra muzykę na żywo do emitowanego w kinie „Nosferatu - Symfonia grozy”. Ostatecznie odbiera platynową płytę za ostatni krążek studyjny. Grupa rozstaje się wtedy zawieszając swoją działalność na rok. Na scenie pojawia się znów w 2010 roku i w tym samym czasie na rynku pojawia się krążek "Nieważne jak wysoko jesteśmy".