Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4

Patrycja Markowska

 - Biografia

Patrycja MarkowskaImię i nazwisko: Patrycja Markowska
Data i miejsce urodzenia: 21 grudnia 1979, Warszawa
Gatunek: pop, pop rock
Działalność: od 2000
Wytwórnia: EMI Music Poland
Sprawdź w empik.com: Patrycja Markowska

Patrycja Markowska, urodzona 21 grudnia 1979 roku w Warszawie, to polska wokalistka popowa. Jako córka sławnego, polskiego rockmana – Grzegorza Markowskiego (lidera grupy „Perfect“), bardzo szybko zaczyna śpiewać. Jej specyficzny, zachrypnięty alt jest zauważalny już w przedszkolu, kiedy to wykonuje piosenkę „Nie ma wody na pustyni“ i zostaje omyłkowo chwalona jako świetnie śpiewający...chłopiec. W szkole podstawowej chętnie udziela się w szkolnych grupach muzycznych, a już w liceum traktuje muzykę bardzo poważnie. To właśnie czas, kiedy stara się stworzyć pierwszy zespół, z którym potem nagrywa i występuje na żywo. Pod koniec szkoły próbuje stworzyć już poważną grupę muzyczną i myśli o rozpoczęciu kariery. Przez rok powstaje około 20 nowych kompozycji i w końcu Markowska podpisuje z Universalem kontrakt na trzy albumy. To właśnie wtedy, wokalistka i jej zespół otrzymują propozycję od managera „Perfektu“ – mają supportować rockowy zespół podczas występów w trakcie trwania trasy koncertowej.

Producenci proponują duet z Marcinem Urbasiem z okazji Olimipady w Sydney. Na stadionie zostaje nakręcony pierwszy klip Markowskiej i powstaje on do kawałka, do którego piosenkarka pisze tekst, a muzykę tworzy Tomasz Lubert. Wtedy też artystka buduje nowy skład zespołu, jej karierą zająć ma się Piotr Łukaszewski, dzięki, któremu powstaje krążek „Będę silna“, promowany przez singiel „Opętanie“. Album pojawia się na rynku 3 grudnia 2001 roku. Dzięki utworom „Będę silna“, a także „Drogi kolego“, debiutantka jest nominowana do Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Markowska otrzymuje kolejną propozycję współpracy z ojcem, ale obawia się krytyki ze strony mediów i fanów. Decyduje się jednak nagrać utwór, który trafia na kompilację Radia RMF. Wtedy też powstaje drugi album artystki – „Mój czas“, który promowany jest przez bardzo enegriczny kawałek „Kameleon“, a także „Z twoich rąk“. Markowska nawiązuje bliską współpracę z Anną Maliszewską, która reżyseruje teledyski do obydwu piosenek. Niedługo po premierze tej płyty, wokalistka występuje w Nowym Jorku – możliwość koncertowania w sali Roseland jest dla niej ogromnym przeżyciem i doświadczeniem. W 2005 roku wydany zostaje trzeci solowy album artystki, który ukazuje się pod tytułem „Nie zatrzyma nikt“. To właśnie na tym krążku pojawia się jej znany przebój „Gdy zgasną światła“. Na liście można też odnaleźć utwór nagrany z ojcem – to piosenka o tym samym tytule, co album. Wszystkie klipy, które mają promować krążek, kręci wtedy Pati Woy.

15 czerwca 2007 roku na 44. KFPP w Opolu, Markowska ze swoim „Świat się pomylił“ zdobywa pierwszą nagrodę w kategorii Premiery, a także nagrodę dziennikarzy. Czwarta płyta nosi ten sam tytuł, co singiel zaśpiewany w Opolu i zostaje wydany 1 października 2007 roku. To właśnie to wydawnictwo przynosi artystce największą popularność i zyskuje status platynowej płyty. Kawałek „Jeszcze raz“, który znajduje się na tej produkcji, promuje film o tym samym tytule. W 2008 roku wokalistka otrzymuje statuetkę Eska Music Awards w kategorii Artystka Roku, a jesienią ukazuje się reedycja płyty zawierająca nowy utwór pod tytułem „Deszcz“. 26 października 2010 roku ukazuje się piąta płyta Patrycji Markowskiej zatytułowana jej imieniem i nazwiskiem. W ciagu kilku tygodniu od premiery, wydawnictwo osiąga status złotej, a potem platynowej płyty. Wokalistka prywatnie związana jest z aktorem Jackiem Kopczyńskim, z którym ma syna – Filipa Krystiana.