Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6 7

Piotr Rubik

 - Biografia

Piotr Rubik - Opisanie świataImię i nazwisko: Piotr Rubik
Data i miejsce urodzenia: 3 września 1968, Warszawa
Zawód: kompozytor
Gatunek: pop
Instrument: wiolonczela, fortepian
Sprawdź w empik.com: Piotr Rubik

Piotr Rubik, urodzony 3 wrzesnia 1968 roku w Warszawie, to polski kompozytor specyficznego rodzaju muzyki popowej, filmowej i teatralnej. Swoją edukację muzyczną rozpoczyna pod okiem Elżbiety Małanicz-Onoszko, a już jako siedmiolatek podejmuje naukę gry na wiolonczeli w klasie Jerzego Ługiewicza w Podstawowej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego. Zaraz po ukończeniu tej szkoły, zdobywanie wiedzy kontynuuje w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego, gdzie jego rozwój wiolonczelisty prowadzi profesor Andrzej Zieliński. Rubik podejmuje potem naukę w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Jako wiolonczelista pracuje z wieloma światowej sławy orkiestrami, między innymi z Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales (jako koncertmistrz) i Sinfonia Varsovia. Uczęszcza także na kursy kompozycji muzyki filmowej prowadzone przez samego Ennio Morricone.
    
Piotr Rubik jako producent, wspiera twórczość Tytusa Wojnowicza, Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Michała Bajora, czy Georginy Tarasiuk. Dużym przebojem, przy którego tworzeniu ma udział jest „Dotyk“ wykonywany przez Edytę Górniak. Jest także kompozytorem sławnych utworów filmowych, między innymi kawałka „Dove Vai“, który został użyty w ścieżce dźwiękowej filmu „Quo Vadis“ w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, a także muzyki do „Zemsty“, „Ja wam pokaże“ i „Rysia“. Jako twórca sprawdza się też przy tworzeniu sygnałów radiowych i telewizyjnych („Wiadomości“, „Tomasz Lis na żywo“, oprawa muzyczna Programu I Polskiego Radia). Od 2005 roku jest dyrektorem muzycznym Festiwalu Tańczące Eurydyki im. Anny German, który odbywa się w Zielonej Górze.
    
Sławę i ogromną popularność przynoszą mu jedyne w swoim rodzaju formy wokalno-instrumentalne. Tworzone oratoria „Tu es Petrus“ i „Psałterz wrześniowy“ są produkcjami, w których Rubik łączy różne gatunki muzyczne i odwołuje się do sfer uczuć i wiary. Single „Niech mówią, że to nie jest miłość“ i „Psalm dla ciebie“ utrzymują się na szczycie list przebojów przez wielke tygodni, a ten pierwszy zyskuje miano Polskiej Piosenki Wszechczasów w plebiscycie Radia ZET. Albumy Rubika sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy, a sam kompozytor otrzymuje wiele wyróżnień i nagród – zajmuje 1. miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie (2005), Super Jedynkę za płytę roku oraz Super Super Jedynkę dla najpopularniejszego wykonawcy (2006), Wiktora (2006), Telekamerę (2007), zajmuje również 1. miejsce na festiwalu Top Trendy w 2007 roku i zdobywa kolejne statuetki w 2008 i 2009 roku. Rubik jest także w posiadaniu nagród, które otrzymuje podczas Gali Teraz Polska 2007 oraz otrzymuje wyróżnienie na imprezie Róże Gali 2007.