Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Pitbull

 - Biografia

Pitbull - RebelutionImię i nazwisko: Armando Christian Pérez
Pseudonim: Pitbull
Data i miejsce urodzenia: 15 stycznia 1981, Miami, Floryda, Stany Zjednoczone
Zawód: raper, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny
Gatunek: hiphop, electro-hop, pop, hip house, reggaeton
Działalność: od 2003
Wytwórnia: RCA Records, Polo Grounds Music, Mr. 305 Inc.
Sprawdź w empik.com: Pitbull

Armando Christian Pérez, znany raczej jako Pitbull, rodzi się 15 stycznia 1981 roku w Miami na Florydzie. Wychowywany w rodzinie kubańskich emigrantów ma styczność z poezją José Martíego, a także z typową dla miejsca, z którego pochodzi, muzyką. Inspirowany od młodych lat, bardzo szybko chce rozwijać swój talent. Rodzice rozwodzą się, gdy ten jest jeszcze dzieckiem i wychowuje go matka. Pitbull trafia ostatecznie do rodziny zastępczej i udaje mu się ukończyć Miami Coral Park High School. Wtedy też jeszcze silniej skupia się na muzyce i podejmuje decyzję o rozwoju swojej kariery. Inspirowany Miami bass, a także takimi artystami jak Celia Cruz i Willy Chirino, już w 2000 roku pojawia się na scenie jako support Eminema i 50 Centa podczas Anger Management Tour.

Rok później, bo w 2001 roku, Pitbull podpisuje swój pierwszy kontrakt muzyczny. Opiekuje się nim wtedy wytwórnia Luke Records, a działalnością muzyka zajmuje się Jullian Boothe. Nieznacznie później jednak, duet producentów Diaz Brothers przedstawia artystę Robertowi Fernandezowi z Famous Artist Music & Management, który poza działalnością wydawniczą, zajmuje się także managmentem muzyków. Pitbull decyduje się na kolejny kontrakt, który podpisuje już z nową wytwórnią. Fernandez zmienia charakter twórczości rapera i dzięki tej współpracy,  Pérezowi udaje się nagrać 50 nowych kawałków o charakterze radiowym. Producent przedstawia go wtedy Lil‘ Jonowi, licząc, że poczatkujący artysta otrzyma szansę gościnnego występu na „Kings of Crunk“ – nowym krążku muzyka. Lil‘ Jon oferuje jednak znacznie więcej i na płycie pojawia się samodzielny kawałek Pitbulla pod tytułem „Pitbulls Cuban Ride Out“. Kariera Kubańsczyka nabiera wtedy tempa, a współpraca owocuje wydanym w 2004 roku debiutanckim albumem Péreza – „M.I.A.M.I.“.

Krążek promowany jest przez singiel „Culo“, za który odpowiedzialny jest między innymi Lil‘ Jon, a także bracia Diaz. Kawałek plasuje się na 32. miejscu listy Billboardu, a także pojawia się na zestawieniu Hot Rap Tracks. Pitbull nawiązuje wtedy też współpracę z innymi muzkami i gościnie pojawia się w "Shake" Ying Yang Twins oraz "Hit the Floor" rapera Twista. W przyszłości na rynku pojawi się reedycja tego album, na której dodany zostanie utwór „Everybody Get Up“ nagrany wraz z grupą Pretty Ricky. W tym samym czasie pomiędzy wytwórnią TVT Records, a Slip-N-Slidem toczą się rozmowy dotyczące wydania niepublikowanego wcześniej materiału „Welcome to the 305”, który Pitbull nagrał w 2001 roku. 2006 rok to „Nuestro Himno”, które tworzone jest we współpracy z Wyclefem Jeanem, a także dwa single na album DJ Khaleda. Kolejny pełny krążek artysty trafia do sklepów pod koniec października tego samego roku. Tytuł „El Mariel” to owoc inspiracji filmem „Scarface:  Człowiek z blizną“ i scenami przerzucania na Florydę nielegalnych, kubańskich imigrantów. I tym razem twórczość rapera trafia na zestawienie Billboardu i Hot Rap Tracks, zajmując tym razem znacznie wyższe pozycje. Trzeci longplay Pitbulla to, wydany rok później, „The Boatlift“, który promują „Secret Admirer” (gościnny udział Lloyda), „Go Girl” (we współpracy z Triną) oraz „The Anthem” (nagrany z Lil'em Jonem).

Premierę czwartego krążka Pibulla, poprzedza wydanie singla „I Know You Want Me (Calle Ocho)“. „Rebelution“ pojawia się na rynku w 2009 roku, a promujący go kawałek osiąga szczyty zestwień muzycznych. Wtedy też raperowi udaje się podpisać kontrakt z nowa wytwórnią – Polo Ground Music, jednak niewiele później podejmuje decyzję o utworzeniu własnej działalności wydawniczej – Mr. 305 Inc. W 2010 roku Pérez bierze udział w nagrywaniu latynoskiej wersji „We Are The World“, czyli „Somos El Mundo“ – kawałka, który zostaje stworzony, by wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi w Haiti. Wtedy także udaje mu się współpracować z Alxenadrą Burke i Usherem. W tym samym roku na rynek trafia pierwszy, hiszpańskojęzyczny krążek rapera, który nosi tytuł „Armando“, a Pitbull otrzymuje siedem nominacji do nagród Latin Billboard Awards. W czerwcu kolejnego roku na półki trafia „Planet Pit“ – produkcja promowana przez „Give Me Everything“ stworzone z Ne-yo, Afrojacka i Nayer. To pierwszy utwór w karierze rapera, który dostaje się na sam szczyt Billboard Hot 100.