Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg albumów
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Presley Elvis - Viva Elvis
 • Data premiery: 2010-11-08
 • Dystrybutor: Sony Music Entertainment
 • Data nagrania: 2010
 • Liczba płyt: 1
Opis

Legacy Recordings we współpracy z Elvis Presley Enterprises, Inc. oraz spektaklem „Viva ELVIS by Cirque du Soleil” prezentuje wydawnictwo “Viva ELVIS - The Album”, stworzone w hołdzie Elvisowi Presleyowi. Album zawiera największe przeboje artysty ze wszystkich okresów jego twórczości. Na płycie pojawia się głos Elvisa z jego oryginalnych nagrań w nowo zaaranżowanych podkładach muzycznych. Tworząc nowe aranżacje muzyczne producenci zadawali sobie pytania: “Jak brzmiałyby utwory Elvisa, gdyby stworzył je w dzisiejszych czasach?” Dzięki najnowszym zdobyczom techniki, ta niesamowita produkcja studyjna wiernie nawiązuje do klimatu nagrań Elvisa, przedstawiając jego twórczość z dzisiejszej perspektywy. “Viva ELVIS - The Album” reinterpretuje największe dokonania artysty, nawiązując do jego wszechstronności w wykorzystywaniu w swojej twórczości tak różnych gatunków muzycznych, jak blues, rockabilly, soul, gospel, folk czy pop rodem z Vegas. “Viva ELVIS - The Album” zawiera utwory z każdego okresu twórczości Elvisa, od momentu zdobycia przez niego popularności w latach 50-tych, poprzez stworzone przez niego ścieżki dźwiękowe do znanych filmów, po triumfalny powrót na scenę oraz przełomowe występy w Las Vegas. “Burning Love”, “Suspicious Minds” czy “Blue Suede Shoes” oraz “Love me tender” to tylko niektóre spośród utworów, które zreinterpretowano na potrzeby tego albumu.


1. OPENING

2. BLUE SUEDE SHOES

3. THATS ALRIGHT

4. HEARTBREAK HOTEL

5. LOVE ME TENDER

6. KING CREOLE

7. BOSSA NOVA

8. BURNING LOVE

9. MEMORIES

10. CAN'T HELP FALLING IN LOVE

11. YOU'LL NEVER WALK ALONE - PIANO

12. SUSPICIOUS MINDS


LEGACY RECORDINGS ŚWIĘTUJE 75-LECIE URODZIN ELVISA PRESLEYA

NOWYM WYDAWNICTWEM STYDYJNYM “VIVA ELVIS - THE ALBUM“,

INSPIROWANYM TWÓRCZOŚCIĄ ARTYSTY ORAZ SPEKTAKLEM

«VIVA ELVIS BY CIRQUE DU SOLEIL »

Legacy Recordings we współpracy z Elvis Presley Enterprises, Inc. oraz spektaklem „Viva ELVIS by Cirque du Soleil” prezentuje premierowe wydawnictwo “Viva ELVIS - The Album”, stworzone w hołdzie Elvisowi Presleyowi. Album zawiera największe przeboje artysty ze wszystkich okresów jego twórczości. Na płycie pojawia się głos Elvisa z jego oryginalnych nagrań w nowo zaaranżowanych podkładach muzycznych. Wydawnictwo trafi do sklepów w listopadzie 2010.

Dzięki najnowszym zdobyczom techniki, ta produkcja studyjna wiernie nawiązuje do klimatu nagrań Elvisa, przedstawiając jego twórczość z dzisiejszej perspektywy. “Viva ELVIS - The Album” reinterpretuje największe dokonania artysty, nawiązując do jego wszechstronności w wykorzystywaniu w swojej twórczości tak różnych gatunków muzycznych, jak blues, rockabilly, soul, gospel, folk czy pop rodem z Vegas. Dodatkowo, na nowym wydawnictwie znalazły się nawiązania do takich gatunków, takie jak garage rock, punk, urban czy hip-hop.

”Viva ELVIS” to bardzo intrygujące wydawnictwo muzyczne” - mówi Adam Block, wice prezes i dyrektor generalny Legacy Recordings. “Ten album to naprawdę kreatywny i nowatorski projekt, a przy tym pokazuje twórczość Elvisa z dzisiejszej perspektywy, dzięki czemu ma ona szansę trafić do nowych fanów w różnych grupach wiekowych, słuchających różnych gatunków muzycznych. Jest w nim świeżość i element nowości, który naprawdę do ciebie przemawia, a jednocześnie jest dowodem na to, jak niezwykłym artystą był – i pozostaje do dnia dzisiejszego - Elvis”.

“Jak brzmiałyby utwory Elvisa, gdyby stworzył je w dzisiejszych czasach?” - pyta producent i aranżer albumu Erich van Tourneau, będący także dyrektorem ds. muzycznych i aranżerem spektaklu Viva Elvis by Cirque du Solei. “Postanowiliśmy przywołać ducha Elvisa w tych nagraniach, budując most między jego muzyką oraz kolejnymi pokoleniami fanów”.

Pracując nad muzyką do albumu “Viva ELVIS“, van Tourneau z pomocą Hugo Bombardiera, asystenta ds. produkcji oraz aranżera albumu, spędził ponad 3000 godzin, przejrzał i przesłuchał niezliczone ilości nagrań, filmów, zapisów koncertów, wywiadów czy nagrań z domowych archiwów Elvisa. W trakcie całego procesu, zarejestrowano ponad 17 000 fragmentów utworów artysty, który stał się bazą całego przedsięwzięcia.

Bazując na tysiącach fragmentów nagrań z głosem Elvisa, van Tourneau oraz Bombardier często wplatali po kilka różnych sekwencji dźwiękowych do tego samego utworu, czasem tylko dokonując zmian w tonacji czy tempie. Van Tourneau`owi zależało na tym, aby wyeksponować emocjonalny ładunek utworów, wplatając w nie elementy ragga, punk rocka czy hip-hopu do „klasycznych” nagrań. We wszystkich przypadkach, producenci pilnowali, aby został zachowany duch oryginalnych nagrań Elvisa.

“Viva ELVIS - The Album” zawiera utwory z każdego okresu twórczości Elvisa, od momentu zdobycia przez niego popularności w latach 50-tych, poprzez stworzone przez niego ścieżki dźwiękowe do znanych filmów, po triumfalny powrót na scenę oraz przełomowe występy w Las Vegas. “Burning Love”, “Suspicious Minds” czy “Blue Suede Shoes” oraz “Love me tender” to tylko niektóre spośród utworów, które zreinterpretowano na potrzeby tego albumu.

“Viva ELVIS by Circque du Soleil” to niezwykłe połączenie tańca, występów akrobatycznych oraz muzyki na żywo. Muzyczny spektakl zadebiutował w 2010 roku w ARIA Resort & Casino w Las Vegas. „Viva ELVIS” przedstawia najważniejsze momenty z życia i twórczości artysty, który na zawsze pozostanie związany z historią Las Vegas. Tworzą one całość w połączeniu ze starannie dobranymi utworami Presleya, które do dzisiaj zdobywają nowych fanów na całym świecie.

“Viva ELVIS - The Album” to przedsięwzięcie rodem z XXI wieku, stworzone w hołdzie największej gwieździe rock`n`rolla. Ten muzyczny projekt po raz kolejny udowadnia, że muzyka Króla pozostaje wiecznie żywa.

 • Komentarze (0)
Liczba wypowiedzi: 0