Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5

Sumptuastic

 - Biografia

Nazwa zespołu: SumptuasticSumptuastic - bo to Wszystko jest dla Ciebie
Pochodzenie: Polska
Rok założenia: 2000
Gatunek: pop
Wytwórnia: Universal Music
Sprawdź na empik.com: Sumptuastic

Historia zespołu Sumptuastic sięga roku 2000 i wiążą się z inicjatywą Andrzeja Janusza oraz Marka Zająca. Pierwsze próby twórczości Janusza mają jednak swój początek znacznie wcześniej, bo aż w roku 1995. Wtedy to właśnie powstaje pierwsza kapela muzyka o nazwie Black Spider, ale udaje jej się przetrwać jedynie rok. Następnie przychodzi czas na grupę Index. Ta wydaje jeden singiel, który nosi tytuł „Rex” i wypuszczony zostaje przez zabrzańską wytwórnię ESKA Music. Sumptuastic jest dopiero trzecim projektem Andrzeja, który do współpracy zaprasza Marka Zająca.

Zespołowi wiedzie się jednak znacznie lepiej niż poprzednim kapelom Janusza i ich debiutancki album „Bo to wszystko jest dla Ciebie” pojawia się na rynku już w 2003 roku. Krążek wydany przez Hit’n’Hot Music osiąga spektakularny sukces komercyjny i sprzedaje się w nakładzie znacznie przekraczającym 100 tysięcy egzemplarzy. Na drugi projekt zespołu nie trzeba czekać długo. „Cisza” wypuszczona przez to samo wydawnictwo trafia na półki już dwa lata później, a grupa zdobywa coraz większą popularność, co udowadnia uznanie prawie 50 tysięcy nabywców.

W 2006 roku Sumptuastic nawiązuje współpracę z RockHouse Entertainment, co owocuje kontraktem podpisanym z Maciejem Durczakiem. To pozwala grupie zaistnieć na znacznie szerszą skalę i już jesienią tego samego roku światło dzienne ujrzeć może trzeci krążek pod tytułem „Bez ciemności nie ma snów”. W ciągu kilku pierwszych tygodni po premierze, album staje się jednym z najchętniej kupowanych wydawnictw w tym okresie i pnie się do góry na Oficjalnej Liście Sprzedaży. Promocję nowego projektu poprzedza występ podczas sopockiego Festiwalu w 2006 roku, na którym Sumptuastic kwalifikuje się jako jeden z pięciu finalistów wybranych przez słuchaczy Radia Zet. Kawałek „Za jeden uśmiech Twój” zdobywa szczyty radiowych zestawień, a drugi singiel pod tytułem „Bez ciemności nie ma snów” radzi sobie podobnie we wszystkich notowaniach. Rok później grupa znów pojawia się w Sopocie, tym razem z utworem „Opuszczony”, a trzeci studyjny longplay ostatecznie pokrywa się złotem.

Trzy lata później Sumptuastic powraca z nowym krążkiem, który nosi tytuł „Iluzjoniści”. Nowe wydawnictwo pojawia się na półkach jesienią 2009 roku i tym razem wydaje je My Music Group. Singlem, który promuje album jest piosenka „Mali Wielcy”, która podobnie jak poprzednie kawałki, przez wiele tygodni zajmuje wysokie miejsca na ogólnopolskich zestawieniach muzycznych. Utwór zostaje także doceniony przez Radio FaMa, które przyznaje mu tytuł Ballady Roku. Drugim singlem promującym wydawnictwo zostaje piosenka „Kiedy mrok pochwyci mnie”.

Sumptuastic nie tylko świetnie radzi sobie w notowaniach i listach przebojów, ale od kilku lat należy do ścisłej czołówki pod względem ilości granych koncertów. Muzycy występują nie tylko w kraju, ale pojawiają się także na niemieckich i amerykańskich scenach. Rok 2010 to rok 10. jubileuszu istnienia grupy. Sumptuastic wydaje wtedy album „The BEST of”, na który trafia kompilacja 18 największych hitów grupy, a także dwa, zupełnie świeże kawałki – „Skrzydła” oraz „Dopóki jesteś”. Krążek pojawia się na rynku zimą, a za jego wydanie odpowiedzialne jest Universal Music Polska. Największe przeboje Sumptuastic to przede wszystkim „Kołysanka”, „Za jeden uśmiech Twój”,  „Bo mam Ciebie”, a także „Niebo bez Ciebie”.