Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3

Sylwia Grzeszczak

 - Biografia

Sylwia Grzeszczak - Sen o przyszłościImię i nazwisko: Sylwia Grzeszczak
Data i miejsce urodzenia: 7 kwietnia 1989, Poznań
Gatunek: pop
Działalność: od 2005
Wytwórnia: GORGO/EMI Music Polska
Sprawdź w empik.com: Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak to polska piosenkarka popowa, urodzona 7 kwietnia 1989 roku w Poznaniu. Już jako dziecko żywo interesuje się muzyką. W wieku pięciu lat bierze udział w programie „Od przedszkola do Opola“ – muzycznym programie dla najmłodszych, emitowanym przez Polską Telewizję, gdzie wykonuje jedną z piosenek z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Niedługo później rozpoczyna naukę gry na fortepianie, by poświęcić się muzyce zupełnie i rozpocząć edukację w tym kierunku. Uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego, a także do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu. Ostatecznie kończy poznańską Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w klasie fortepianu. Grzeszczak stara się łączyć swoją pasję do gry na instrumencie klawiszowym z miłością do śpiewania.

Już w 2004 roku zajmuje pierwsze miejsce w wielkopolskim konkursie „Drzwi do kariery“ i pojawia się na castingach do „Romeo i Julii“ Józefowicza i Stokłosy. Rok później, jako piętnastolatka, bierze udział w czwartej edycji muzycznego programu „Idol“, w którym dociera do etapu klubowego. Wtedy też dzięki skomponowanej przez siebie muzyce do wiersza Ernesta Brylla, wygrywa konkurs poezji śpiewanej. W 2006 roku nawiązuje współpracę z poznańską grupą hiphopową „Ascetoholix“, z którą nagrywa trzy piosenki („Tak wyszło“, „Afrodyzjak“ oraz „Chodź ze mną“) na krążek „Adsum“. Rok później pisze muzykę i nagrywa chórki do utworu „Pokonać ciszę“, a także pojawia się w kawałku „Brzydcy“ w albumie „Nie dla oka“ Agnieszki Włodarczyk.

Sylwia Grzeszczak nawiązuje także współpracę z poznańskim raperem Liberem (członkiem grupy „Ascetoholix“), z którym występuje na scenie podczas trasy koncertowej „Gwiazdy na Warmii i Mazurach“. Muzycy współpracują coraz ściślej, co owocuje wydaną 21 listopada 2008 roku, płytą pod tytułem „Ona i On“. Duet zdobywa polską scenę muzyczną i staje się bardzo popularny wśród szerokiej publiczności. Single „Co z nami będzie“, „Mijamy się“ i „Nowe szanse“ utrzymują się wysoko na listach przebojów i stają się wizytówką artystów. Podczas rozdania nagród Radio Eska w 2009 roku, Grzeszczak odbiera indywidualną statuetkę jako najlepsza artystka roku, a krążek „Ona i On“ zostaje albumem roku.

W 2011 roku kariera Grzeszczak nadal się rozwija. Klip do utworu „Muzyki moc“, który artystka nagrywa wraz z VIVA i Przyjaciele z okazji dziesięciolecia stacji telewizyjnej, otrzymuje nagrodę VIVA Comet 2011. Niedługo potem, piosenkarka wypuszcza swój pierwszy, solowy singiel pod tytułem „Małe rzeczy“, który zajmuje pierwsze miejsca w notowaniach Polish Airplay Chart i Polish Video Chart. Dzięki tej piosence, udaje jej się zwyciężyć konkurs na najlepszy utwór podczas Koncertu Lata Radia Zet. Grzeszczak występuje także na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, a już w sierpniu wydaje kolejny singiel pod tytułem „Sen o przyszłości“. Utwór, podobnie jak pierwszy, okazuje się hitem i zyskuje podobnie wysokie notowania na listach przebojów. Niedługo potem na rynku pojawia się album artystki o tym samym tytule. Na początku 2012 roku, Grzeszczak wypuszcza trzeci singiel „Karuzela“, a krążek „Sen o przyszłości“ osiąga status dwukrotnej platynowej płyty.