Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg albumów
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Tokio Hotel - Humanoid
 • Data premiery: 2009-10-09
 • Dystrybutor: Universal Music Polska
 • Data nagrania: 2009
 • Liczba płyt: 1
Opis

Tokio Hotel – niemiecki zespół muzyczny, powstały z inicjatywy braci Billa i Toma Kaulitzów, do których dołączyli Gustav Schäfer i Georg Listing.

Grupa zadebiutowała w lipcu 2005 klipem "Durch den Monsun" za sprawą, którego znaleźli się na niemieckich listach przebojów. Dzięki następnemu teledyskowi – "Schrei" – zdobyli popularność w innych krajach, w tym w Polsce. W lutym 2006 ukazał się teledysk do zmienionej wersji utworu "Rette mich". Kolejnym singlem był "Der letzte Tag". Został on połączony z teledyskiem do piosenki "Wir schließen uns ein", który jednak nie był emitowany w polskich stacjach muzycznych.

Po krótkiej przerwie zespół nagrał kolejny album - "Zimmer 483" i dwa nowe teledyski "Ubers ende der Welt" i "Spring Nicht". W międzyczasie zdobył nagrodę Echo i 3 nagrody Comet.

Zespół sprzedał w Niemczech około 5 milionów płyt.

Pierwszy singel „Automatic” z albumu ‘Humanoid’ został nagrany znacznie szybciej niż reszta albumu – mówi producent David Jost

Ostatnio, wiadomości z obozu Tokio Hotel napływają coraz częściej. Najpierw ogłosili tytuł i datę premiery nowej płyty - „Humanoid”. Potem podali do wiadomości ostateczną ilość utworów, które znajdą się na albumie.

Teraz w oświadczeniu przesłanym 10 sierpnia do MTV News, frontman Tokio Hotel, Bill Kaulitz i producent David Jost ujawnili szczegóły na temat pierwszego singla z płyty „Humanoid”: piosenka nosi tytuł „Automatic” i zostanie wydana w połowie września.

„Bill i Tom byli właśnie w drodze do naszego studio w West Hollywood – Bill miał nagrać wokale. Zanim przyjechali, Bill zadzwonił do mnie z drogi mówiąc, że ma pomysł na piosenkę, która powinniśmy nazwać „Automatic” - napisał Jost. „Odłożyliśmy nagranie partii wokalnych tego dnia i napisaliśmy całą piosenkę w mniej niż dwie godziny”.

Jost dodał, że tak szybkie powstanie piosenki jest ewenementem, jeśli chodzi o materiał na „Humanoid”, ponieważ większość piosenek jest efektem miesięcy pracy w studiu.

Kaulitz wyjaśnia jak powstawały piosenki na tę płytę:

„Właściwie każda z nich powstawała inaczej. W przypadku niektórych powstało wiele pośrednich wersji zanim byliśmy zadowoleni” - napisał - „W innych przypadkach mieliśmy zaplanowane, jak piosenki mają brzmieć i musieliśmy z nich zrezygnować. Były też utwory, którym musieliśmy po prostu pozwolić, aby nas poprowadziły”.

 • Komentarze (0)
Liczba wypowiedzi: 0