Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg albumów
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Various Artists - Życia mała garść 3CD
 • Data premiery: 2011-09-30
 • Dystrybutor: Universal Music Polska
 • Data nagrania: 2011
 • Liczba płyt: 3

Various Artists - Życia mała garść 3CD

Płyta 1
Płyta 2
Płyta 3
Opis

Pretekstem do stworzenia niezwykłego projektu , który oddajemy w Państwa ręce pod koniec września jest przypadająca na datę 13go września pierwsza rocznica śmierci jednego z najpopularniejszych polskich kompozytorów - Jarosława Kukulskiego. Wytwórnia Universal Music Polska przygotowała wyjątkowe trzypłytowe wydawnictwo CD pt. "Życia mała garść". Album zawierać będzie utwory wykonane przez żonę kompozytora Annę Jantar, córkę Natalię Kukulską oraz wielu znanych polskich wokalistów, z tekstami czołówki polskich autorów takich jak min. Janusz Kondratowicz, Jerzy Dąbrowski, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Lech Konopiński, Jacek Cygan i Ryszard Kunce. Ten specjalny okolicznościowy box , na którym znalazły się nagrania będące osobistym wyborem Natalii Kukulskiej, jest swego rodzaju hołdem złożonym jednemu z najpopularniejszych i najbardziej cenionych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej.

Na dorobek artystyczny kompozytora składa się około 300 kompozycji, w tym muzyka filmowa i musicalowa, wiele prestiżowych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych, złote i platynowe płyty zawierające wielkie przeboje, które gościły na czołowych miejscach list przebojów przez wiele lat.

CD 1 to nagrania w wykonaniu Anny Jantar. W tym wielkie przeboje, takie jak min." Tyle słońca w całym mieście", " Radość najpiękniejszych lat", „Moje jedyne marzenie", "Za każdy uśmiech" czy "Wielka dama" oraz mniej znane, ale często poszukiwane przez fanów piosenki jak np. " Chcę kochać" czy „Gdy on natchnieniem jest ".

Druga płyta to piosenki w wykonaniach różnych artystów, z którymi kompozytor współpracował przez długie lata min. Haliny Frąckowiak, Ireny Jarockiej, Krzysztofa Krawczyka czy Felicjana Andrzejczaka jak również kilka ostatnio skomponowanych najnowszych piosenek min. dla Michała Bajora i Piotra Polka. Po raz pierwszy na wydaniu CD będzie można usłyszeć min. utwór instrumentalny z muzyką do filmu "Diabelskie szczęście" oraz utwór z musicalu „Wielki świat” z tekstem Jonasza Kofty. Ostatnie trzecie CD zawiera kompozycje Jarosława Kukulskiego w wykonaniu Natalii Kukulskiej z jej dorosłego dorobku, w tym takie przeboje jak "Im więcej Ciebie tym mniej" czy "Dłoń" jak również ostatni utwór, który wokalistka skomponowała wspólnie z ojcem - "Tak musiało być". Wielkim atutem wydawnictwa jest pięknie przygotowana poligrafia albumu zawierająca unikalne archiwalne zdjęcia dokumentujące życie rodzinne, pracę i twórczość Jarosława Kukulskiego. A wszystko to w niezwykle osobisty sposób opisane przez córkę kompozytora Natalię Kukulską W książeczce do płyty czytamy: "Zbiór ten stworzyłam z myślą o uczczeniu pierwszej rocznicy odejścia Taty. Nadal nie mogę w to uwierzyć, że ta Jego życia garść jest już garścią zamkniętą. Przesłuchiwanie piosenek, wybieranie zdjęć, wspominanie i przeglądanie kart z życia Taty to dla mnie operacja na otwartym sercu. Ale bez operacji trudno o kolejny krok. A serce Jarosława Kukulskiego było zawsze wielkie i otwarte dla innych." Będzie to zatem okazja do przypomnienia o twórczości kompozytora jak i możliwość poznania go jako człowieka pełnego emocji… " Mam poczucie, że czas pracy nad tym albumem, to czas blisko spędzony z Tatą. Wierzę, że będzie piękną pamiątką o Nim i Jego twórczości w pierwszą rocznicę Jego śmierci."

 • Komentarze (0)
Liczba wypowiedzi: 0