Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2 3 4 5 6 7

Verba

 - Biografia

Nazwa zespołu: Verbaverba - największe przeboje
Pochodzenie: Piła, Polska
Rok założenia:1997
Gatunek: hiphop, pop
Wytwórnia: UMC, MyMusic
Sprawdź w empik.com: Verba

Początki grupy Verba przypadają na rok 1997. To właśnie wtedy w wielkopolskiej Pile dwójka przyjaciół – Bartłomiej Bartas Kielar i Ignacy Ignac Ereński odkrywają swoje wspólne zainteresowania muzyczne i decydują się na spróbowanie swoich sił na scenie. Czas, kiedy obydwaj muzycy starają się rozpocząć swoją karierę, to okres, gdy hiphop nie jest jeszcze bardzo popularny w Polsce. Zafascynowani taką muzyką myślą wtedy o nagraniach właśnie w takim gatunku, jednak początkowo błądzą po zupełnie odmiennych stylach.

Bartas już jako pięciolatek interesuje się żywo muzyką i podejmuje naukę gry na instrumentach klawiszowych. Jako nastolatek rozpoczyna swoją działalność producencką i poszukuje swojego brzmienia w klimatach techno, house, elektro i jungle. W pewnym momencie dociera do muzyki pop, aż wreszcie ostatecznie decyduje się na hiphopowe rytmy swoich bitów. Ignac zajmuje się przede wszystkim tekstami i w początkowych latach istnienia grupy rapuje tylko on. Swoją twórczość rozpoczyna już w szkole podstawowej, a z czasem treść jego tekstów staje się poważniejsza i znacznie głębsza. Szybko udaje mu się namówić kolegę do spróbowania swoich sił przy mikrofonie i od tego momentu, muzycy tworzą i wykonują muzykę wspólnie.

Jednak to dopiero rok 2004 przynosi spore zmiany w życiu muzyków i nadaje tempa karierze Verby. Artyści podpisują wtedy kontrakt z UMC Records, co owocuje wydaną rok później debiutancką płytą „8 marca”. Promowana przez single „Nic więcej” i „Pamiętasz” staje się komercyjnym sukcesem, a Verba jest rozpoznawalna na znacznie szerszą skalę. Kawałki szybko pną się na szczyty list przebojów, a muzykom udaje się koncertować nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Grecji, Anglii, a nawet Stanach Zjednoczonych.

Idąc za ciosem Verba wydaje swój kolejny krążek, który na półkach pojawia się jako „11 listopada”. Ta płyta przynosi przyjaciołom ogromne uznanie estrady i dzięki niej zdobywają oni Eska Music Award w kategorii Debiut Roku Polska 2006, a także nagrodę Superjedynki za Najlepszą Płytę HipHop. „11 listopada” promują utwory „Mogliśmy”, „Ten czas”, „Summer Patrol”, a także „Zaopiekuj się mną”, który tekstowo opiera się na kawałku o tym samym tytule grupy Rezerwat. W tym samym roku na rynku pojawia się kompilacja największych przebojów zespołu, na której pojawiają się także nowe piosenki i nagrane wideoklipy. Grupa nie przestaje jednak pracować i także w 2006 roku na półki trafia „30 października” – czwarty studyjny album muzyków z Piły. Ten promowany przez „Młode Wilki cz.3” oraz „Widziałem Twoje oczy” staje się komercyjnym sukcesem i jest świetnie odebrany przez fanów.

Rok 2007 to rok pełen koncertów, występów i spotkań z fanami. Mimo wszystko Verbie udaje się wypuścić kolejną kompilację najlepszych przebojów, tym razem z dołączoną płytą DVD, na której znaleźć można wszystkie stworzone do tej pory teledyski zespołu. Bartas i Ignac inwestują wtedy w rozwój swojego studio nagraniowego i z końcem roku obdarowują fanów nowym krążkiem „6 grudnia”. Singiel „Pokaż mi”, który promuje album w kilka dni po premierze staje się hitem i wizytówką zespołu. W 2008 roku muzycy podejmują pracę nad „Verba – The Greatest Hits”, na której pojawiają się cztery zupełnie świeże piosenki, między innymi „Malibu” i „Młode Wilki cz. 6 Nowy Epizod”.

Single biją rekordy popularności, a już rok później na rynek trafia kolejne wydawnictwo Bartasa i Ignaca – „Verba – Młode Wilki”, z którego pochodzi czternasty już singiel „Kocham Cię na zawsze”. Chłopcy jednak nie próżnują i jeszcze w tym samym roku wydają „Verba – Nie łam mi serca”. Stąd pochodzi utwór „Nie łam mi serca”, który momentalnie bije rekordy odtworzeń i zajmuje wysokie miejsca w radiowych, telewizyjnych i internetowych listach przebojów. Kolejne lata to czas nieprzerwanej trasy koncertowej i nieustannych spotkań z fanami. Mimo ogromu pracy, muzycy nadal pracują nad kolejnym materiałem.