Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.
 
 
 

Top Artyści

Legenda

 • Dodany komentarz
  Dodany komentarz
 • Dodany tekst
  Dodany tekst
 • Poprawka tekstu
  Poprawka tekstu
 • Dodane video
  Dodane video
 • Dodany do ulubionych
  Dodany do ulubionych
 • Dodany TAG
  Dodany TAG
 • Uzupełniona metryczka
  Uzupełniona metryczka
 
teksty wg wykonawców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
◄ poprzednia
1 2

Płyty z muzyką tego wykonawcy

Yugopolis

 - Biografia

Nazwa zespołu: YugopolisYugopolis - Słoneczna Strona Miasta
Pochodzenie: Polska
Rok założenia: 2007
Gatunek: folk, rock
Wytwórnia: T1-Teraz, Universal Music Group
Sprawdź w empik.com: Yugopolis

Yugopolis to kolejny, stworzony zaraz po Yougotonie, projekt, za który odpowiedzialny jest muzyczny dziennikarz Grzegorz Brzozowicz. Zainteresowany kulturą bałkańską postanawia szerzyć ją w Polsce i do swojego przedsięwzięcia zaprasza czołowych artystów wykonujących muzykę alternatywną. We współpracy powstają aranżacje piosenek słynnej bałkańskiej grupy Parni Valjak, której liderem był chorwacki kompozytor Husain Hasanafendic.

Wykonawcy, którzy biorą udział w projekcie to między innymi Maciej Maleńczuk, Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk czy Marek Piekarczyk. Na efekt zaangażowania nie trzeba czekać długo, bo już 26 marca 2007 roku na rynek trafia „Słoneczna strona miasta” – płyta, która jest efektem produkcji Yougopolis. Promowana przez „W oczy patrzeć mi”, „Gdzie są przyjaciele moi”, „Czy pamiętasz?”, „Miasto budzi się”, trafia do szerokiego grona odbiorców i zdobywa bardzo wysokie oceny.

Niewiele ponad cztery lata później na półkach ukazuje się „Yugopolis 2”, który staje się niejako kontynuacją projektu Yugoton i Yugopolis „Słoneczna strona miasta”. Zarówno nowe wydawnictwo, jak i poprzednie, opierają się na hitach lansowanych w latach 70-tych i 80-tych w Jugosławii. W realizacji „Yugopolis 2” udział biorą także najlepsi wykonawcy polskiej muzyki. Do współpracy przy projekcie zaproszeni są między innymi Maciej Maleńczuk, Krzysztof Kilijański, Tymon Tymański, Dorota Miśkiewicz, Natu z Sistars, Kobra, Atrakcyjny Kazimierz czy Marcin Wyrostek – zwycięzca jednej z edycji programu muzycznego Mam Talent.

Za produkcję krążka odpowiedzialni są Wojciech Mazolewski, Vlada Divljan, Atanas Valkov, Magiera czy Tomasz Bonarowski, którzy gwarantują bardzo wysoki poziom aranżacyjny albumu. Nie gorzej spisują się także autorzy tekstów, w tym między innymi Rafał Bryndal i Bogdan Loebl. Singlem promującym projekt staje się „Ostatnia nocka”, w której pojawia się wspominany już Maciej Maleńczuk.